Cztery korzyści medyczne płynące ze stosowania THC

waga-dieta-zywnosc-marihuana-pomaga-marihuana-leczy-thc-cbd

1. Pobudzenie apetytu
THC znane jest jako silny środek pobudzający apetyt, zarówno u osób zdrowych jak i chorych. Podobnie Marinol i Cesamet® (syntetyczne THC) są regularnie przepisywane w celu zwiększenia apetytu u chorych na raka i HIV – choroby związane z zespołem wyniszczenia.

Kilka badań przeprowadzonych z Marinolem sugeruje, że THC może stymulować wzrost masy ciała u pacjentów z anoreksją.

2. Astma
Leczenie astmy może nie wydawać się oczywistym zastosowaniem dla marihuany. Ale jak się okazuje, zdolność THC do poprawy oddychania u astmatyków była już badana w 1970 roku.

Po badaniach, które wykazały, że palenie marihuany może pomóc uspokoić ataki astmy, naukowcy próbowali (nie udało im się) opracować inhalator, który mógłby dostarczać THC. Chociaż pomysł na inhalator THC został ostatecznie odpuszczony, niektórzy ludzie twierdzą, że współczesne waporyzatory mogą być rozwiązaniem.

3. Jaskra
Kolejną zaletą THC znaną już od początku był jej potencjał na zmniejszanie ciśnienia wewnątrz-gałkowego u pacjentów z jaskrą.

Podobnie, po badaniach w 1970 roku które wykazały, że palenie marihuany może zmniejszać objawy u chorych na jaskrę, naukowcy próbowali (i nie udało się ponownie) opracować sposób administrowania THC w kroplach do oczu. Pomysł okazał się zbyt skomplikowany ze względu na fakt, że THC nie jest rozpuszczalne w wodzie.

Niektórzy pacjenci chorzy na jaskrę polegają na medycznej marihuanie, ale Amerykańskie Towarzystwo Do Spraw Jaskry podtrzymuje stanowisko, że jej skutki są zbyt krótkotrwałe (3-4 godziny), aby traktować ją jako opłacalną opcję leczenia.

4. Pomoc w zaśnięciu
Wielu ludzi jest świadomych tego efektu marihuany, a badania pokazują, że THC jest w dużej mierze za niego odpowiedzialny. W rzeczywistości, badanie przeprowadzone w 1970 roku stwierdziło, że doustne dawki THC pomogły zarówno osobom zdrowym i tym, które cierpią na bezsenność zasnąć szybciej.

Co ciekawe, najnowsze badania sugerują, że THC może także poprawiać nocne oddychanie i zmniejszać zakłócenia snu u tych, którzy cierpią z powodu choroby znanej jako zespół bezdechu sennego. Obecnie naukowcy opracowują leki na bazie THC do leczenia tej choroby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.