Waszyngton głosuje za dekryminalizacją marihuany

uprawa-marihuany-kup-nasiona-marihuany-marihuana-zdrowie-leczenie-medyczna-marihuana

Palenie marihuany nie będzie już przestępstwem w stolicy Stanów Zjednoczonych.

Projekt ustawy, którą burmistrz Vincent Gray zobowiązał się podpisać, zastępuje karę za posiadanie marihuany grzywną cywilną w wysokości 25 dolarów.

„Niesamowite marnotrawstwo zasobów rządowych idzie w kierunku kryminalizacji marihuany,” powiedział członek Rady Tommy Wells, główny sponsor ustawy. „I tworzy to więcej szkody niż pożytku publicznego.”

Ustawa motywowana jest badaniami, które wykazały nadużywanie rasistowskiego egzekwowania prawa posiadania marihuany.

„W Dystrykcie Kolumbii jest ponad 5.000 aresztowań rocznie z powodu posiadania marihuany; 90% stanowią Afroamerykanie,” wyjaśnia Wells.

„Jedna działka narkotyku może zmienić czyjeś życie na zawsze. Nasza akcja… nie uchyla wszelkich negatywnych skutków spowodowanych przez kryminalizację marihuany, ale idziemy w dobrym kierunku.”

Z drugiej strony, palenie w miejscach publicznych wciąż nie jest dozwolone, nadal uważane jest za wykroczenie, które karane jest maksymalną karą 500 dolarów i grozi do 6 miesięcy więzienia.

Rada miasta Waszyngton głosowała 10-1 na korzyść ustawy. Ustawa zostanie również wysłana do podpisania przez burmistrza.

Choć ustawa sprzeczna jest z prawem federalnym, i tak zostanie ostatecznie wprowadzona w życie po podpisaniu przez burmistrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.