Ban na produkty spożywcze zawierające marihuanę?

marihuana-produkty-spozywcze-zawierajace-marihuane-thc-cbd-marihuana-w-jedzeniu

Orzeczenie sądu daje rządowi jeden rok do zmiany prawa medycznego dotyczącego marihuany.

W czwartek Sąd Najwyższy orzekł, że zakaz rządu na produkty z marihuaną narusza konstytucję poprzez ograniczenie dostępu do nie-palonych form marihuany.

„Przepis jest arbitralny i nie może być uzasadniony w wolnym i demokratycznym społeczeństwie,” napisał w swej decyzji sąd.

Orzeczenie daje rządowi rok do zmiany prawa, aby umożliwić pacjentom dostęp do żywności i ekstraktów opartych na marihuanie.

Choć medyczna marihuana jest zalegalizowana od 2001 roku, prawo federalne dopuszcza jedynie sprzedaż i produkcję suszonej marihuany. Jednak zasada ta została zakwestionowana w 2009 roku, kiedy jeden z mieszkańców USA został oskarżony o przemyt ciastek z marihuaną.

Owen Smith został przyłapany na pieczeniu ponad 200 ciastek dla Victoria Cannabis Buyers Club, jednej z wielu przychodni lekarskich z marihuaną, które działają bez nadzoru ze strony rządu.

Chociaż technicznie nielegalnie, policja pozwoliła przychodni na obsługę ze względu na trudności w dostępie do medycznej marihuany w ramach programu federalnego.

Smith został uniewinniony w 2012 roku, kiedy Sąd Najwyższy orzekł, że zakaz na produkty z marihuaną był zbyt restrykcyjny i niezgodny z konstytucją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.