Marihuana i jej podobne narkotyki mogą ratować zdrowie psychiczne

mozg-leczenie-medyczna-marihuana-lekarz-doktor-naukowiec-o-cbd-co-to

Badania nad narkotykami takimi jak marihuana, LSD i psylocybiny mogą być jedną z dróg do lepszego i skuteczniejszego leczenia psychiatrycznego, zgodnie z wypowiedziami redaktorów magazynu Scientific American.

Leczenie zdrowia psychicznego jest obecnie w „zastoju”.

„Określa to świetnie jeden przykład, środki przeciwdepresyjne dostępne obecnie na rynku nie są bardziej skuteczne w odwracaniu zaburzeń nastroju niż te, które jako pierwsze były dostępne w 1950 roku.”

Jednak, jak zauważają naukowcy, leki, które od dawna są zakazane i ich silne efekty psychoaktywne rzeczywiście są obiecujące w leczeniu wielu z tych zaburzeń.

Na przykład, sugeruje się stosowanie MDMA w leczeniu PTSD. LSD i psychodeliczne grzyby (psylocybowe) zostały zgłoszone do pomocy przy bólach głowy klastra i OCD. Marihuana również okazuje się skuteczna we wszystkich tych przypadkach jak i wielu innych.

Niestety, wiele z tych dowodów jest bardzo starych.

„W połowie 1960 roku, wydano ponad 1.000 publikacji naukowych, że LSD może być skutecznie wykorzystywane jako pomoc w bardziej skutecznej psychoterapii. Podobnie, MDMA było używane w terapii w 1970 roku. Marihuana była rejestrowana jako lek w leczeniu chorób i stanów chorobowych, od malarii do reumatyzmu, od tysięcy lat.”

Problemem jest obecny status prawny tych leków, który uniemożliwia udowodnienie ich potencjału we współczesnej medycynie.
Prawo USA na przykład klasyfikuje marihuanę, LSD, MDMA i psylocybiny jako substancje nie mające zastosowania medycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.