Powody, dla których pracownicy medyczni popierają marihuanę

joint-rolowanie-marihuana-pal

• Marihuana może być lepsza niż narkotyczne leki przeciwbólowe w przypadku neuropatii lub nerwobóli.

Chociaż opioidowe środki przeciwbólowe są niezwykle silne i mogą zdziałać cuda w przypadku niektórych rodzajów bólu, są one znacznie mniej skuteczne w przypadku nerwobóli. W badaniach, marihuana działa tak samo dobrze jak gabapentyny, wiodące środki farmaceutyczne stosowane w leczeniu neuropatii.

Podczas gdy powszechne leki zwiększają nudności i wymioty, marihuana łagodzi te objawy.

• W połączeniu, marihuana może zmniejszyć ilość narkotyków potrzebnych do zarządzania bólem.

Badania sugerują, że marihuana może zmniejszyć zapotrzebowanie na leki przeciwbólowe na receptę podawane razem. Popularność leków przeciwbólowych doprowadziła do wzrostu przypadkowych przedawkowań do ponad 16.000 w 2010 roku. Przez zmniejszenie zapotrzebowania na wysokie dawki, medyczna marihuana oferuje obiecujące rozwiązanie dla lekarzy i pacjentów.

• Głównym skutkiem ubocznym marihuany jest euforia lub skrajnie dobre samopoczucie.

Jednym z najczęstszych powodów, dlaczego lekarze nie korzystają z przepisywania medycznej marihuany jest niechciane uczucie haju jako skutek uboczny. Jednak Ci, którzy nigdy nie doświadczyli tego uczucia, mogą łatwo zapomnieć co ono faktycznie robi. Uczucie euforii, niepożądane przez niektórych, może zapewnić komfort pacjentom z chorobami przewlekłymi lub wyniszczającymi.

• W przeciwieństwie do narkotycznych środków przeciwbólowych, marihuana ma ten sam potencjał uzależniający co kofeina.

Nawet w porównaniu do typowych narkotyków rekreacyjnych, badania uplasowały marihuanę wśród najmniej wciągających substancji.

Badanie przeprowadzone przez naukowców z NIDA stwierdziło, że tylko 9% ludzi, którzy kiedykolwiek spróbowali marihuanę stali się od niej uzależnieni w pewnym momencie, a uzależnienie to podobne jest do uzależnienia od kofeiny. Z drugiej strony, w tym samym badaniu stwierdzono potencjał uzależniający alkoholu – 15% i tytoniu – 32%.

• Marihuana badana jest pod kątem leczenia różnych postaci raka.

Dla pacjentów z chorobą nowotworową, ulga w przypadku nudności i bólu nie są jedynymi potencjalnymi korzyściami związanymi z marihuaną.

W rzeczywistości, związki marihuany wykazały działanie przeciwnowotworowe i przeciwrakowe w wielu modelach zwierzęcych – zwłaszcza w nowotworach skóry i mózgu, ale także w przypadku raka płuc, chłoniaka i raka jelita grubego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.