Nasiona konopi mogą pomóc przy nadciśnieniu

medyczna-marihuana-nasiona-marihuany-leczenie

Badania pokazują, że dodanie nasion konopi do diety może zarówno pomóc w zapobieganiu jak i leczeniu nadciśnienia tętniczego.

Naukowcy z Uniwersytetu w Manitoba wierzą, że nasiona konopi mogą być bezpieczniejszą alternatywą dla leków przepisywanych tradycyjnie na nadciśnienie. Wcześniejsze badania sugerują, że białko występujące w nasionach konopi posiadają wiele korzyści sercowo-naczyniowych.

„Wstępne badania wykazały, że peptydy nasion konopi posiadają zarówno właściwości antyoksydacyjne i przeciw-nadciśnieniowe.”

W nowym badaniu, zespół odkrył, że 8-tygodniowa dieta oparta na hydrolizowanym białku konopi może spowolnić rozwój nadciśnienia tętniczego u szczurów.

Co więcej, dieta była również skuteczna w zmniejszaniu objawów nadciśnienia.

„Wyniki potwierdzają potencjał HMH jako przydatnych substancji, które mogą być zastosowane do przygotowywania żywności funkcjonalnej o nutraceutyków do zapobiegania i leczenia nadciśnienia.”

Podczas, gdy liczba żywności okazała się pomóc w kontroli ciśnienia krwi, badacze sugerują, że zawartość białka w nasionach konopi, jest również łatwa do strawienia, co czyni je idealnym wyborem.

„Obecność najwyższego profilu aminokwasów w białkach nasion konopi (głównie identyfikowanych jako edestyny i albuminy) i wysoka strawność czyni je źródłem zdrowych bioaktywnych peptydów.”

Mimo pozytywnych wyników, potrzebne jest wykonanie większej ilości badań. Zespół twierdzi, że następnym krokiem jest zidentyfikowanie i oczyszczenie sekwencji białkowych odpowiedzialnych za jej efekty hipotensyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.