Cannabis i anoreksja

Czy wiesz, że 20 milionów kobiet i 10 milionów mężczyzn cierpi na zaburzenia odżywiania w pewnym momencie swojego życia?

Według Narodowego Stowarzyszenia ds. Zaburzeń Gastronomicznych najczęściej jest to anoreksja. Jest to nie tylko najbardziej powszechne zaburzenie odżywiania, ale także takie, które powoduje najwyższy wskaźnik umieralności, czyli 12.8 procent. Chociaż istnieje na rynku kilka leków, które pomagają leczyć anoreksję, nie każdy jest farmaceutą. Wiadomo jednak, że cannabis powoduje gastro – fazę, ale czy medyczna marihuana może z powodzeniem leczyć anoreksję?

• Co to jest anoreksja?

Według NEDA, definicja anoreksji to „poważne, potencjalnie zagrażające życiu zaburzenie odżywiania charakteryzujące się samo – zagłodzeniem i nadmierną utratą masy ciała.” Jeśli zaburzenie nie jest leczone, konsekwencje mogą być tragiczne. Anoreksja posiada nie tylko najwyższą śmiertelność, ale także szokujący wskaźnik samobójstw, bo aż 6 procent. Objawy w szczególności obejmują niską masę ciała, obsesyjne leczenie kalorii, dysmorfię ciała i stałą potrzebę kontroli otoczenia. Osoby cierpiące na anoreksję mają często problemy z uczestnictwem w codziennych zajęciach, które większość ludzi lubi. Co więcej, cierpiący opierają poczucie własnej wartości na kształcie oraz wadze ciała.

• Przyczyny anoreksji

W większości wierzy się, że przyczyną anoreksji są urazy z dzieciństwa, a członkowie rodziny oraz społeczeństwo pragnie utrzymać smukłą sylwetkę. Jednak niedawno pojawiły się dowody na to, że odpowiedzialne za chorobę są również czynniki genetyczne i neurobiologiczne.

• Czy cannabis może być stosowany w leczeniu anoreksji?

Marihuana znana jest z wywoływania gastro – fazy u wielu osób. Dlatego można bezpiecznie założyć, że może pomóc w leczeniu anoreksji. Ponadto badania wykazały, że konopia stymuluje apetyt, zwłaszcza w przypadku osób cierpiących na HIV / AIDS. Ale jeśli chodzi o badania związane z anoreksją, są one bardzo mocno ograniczone. Istnieje w USA kilka stanów, które na liście do przepisywania medycznej marihuany mają anoreksję, a także zaleca się ją w przypadku zaburzeń lękowych, nudności i niekontrolowanej utraty ciała.

Belgijskie badanie z 2011 roku sugeruje, że ze względu na dysfunkcyjne leczenie i zaburzenia równowagi w systemie endokannabinoidowym które są elementami zasadniczymi w przypadku zaburzeń odżywiania, opracowywanie metod leczenia opartych na pochodnych kannabinoidów może okazać się terapeutyczne. Ponadto badania wskazują, że kannabinoidy mogą potencjalnie pomóc w usunięciu niedoborów endokannabinoidów, a jednocześnie pomóc osobie w powrocie do pierwotnego stanu zdrowia. Jednakże badanie było zbyt ograniczone, i więcej tego typu badań jest wymaganych.

Pomimo tego, że niewiele badań pozwala stwierdzić, że marihuana jest skuteczna w leczeniu anoreksji, nadal istnieją dowody na to, że system endokannabinoidowy ma silny wpływ na apetyt. Dlatego myślenie o stosowaniu marihuany w leczeniu anoreksji wydaje się jak najbardziej realne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Cannabis i anoreksja”


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.