Rzeczy, które należy rozważyć przed oddaniem krwi

Badania przesiewowe krwiodawstwa mają na celu ochronę zdrowia dawcy. Jeśli nie czujesz się dobrze, oddawanie krwi może nie być najlepszym pomysłem.

Jako użytkownik medycznej marihuany, powinieneś pod uwagę wziąć kilka rzeczy, zanim pojawisz się w centrum krwiodawstwa.

• Czy masz odpowiednią wagę?

Musisz ważyć co najmniej 50 kg, aby oddać krew. Jeśli twoja waga jest w tej okolicy, musisz to sprawdzić zanim pójdziesz oddać krew.
Odmowa w centrum krwiodawstwa może sprawić, że nie poczujesz się najlepiej. Jeśli ograniczenie dotyczące masy ciała jest dla ciebie problemem, zastanów się nad przybraniem kilku kilogramów zanim będziesz oddawać krew.

• Bez pośpiechu

Jeśli wyjeżdżałeś z kraju, najlepiej abyś poczekał parę miesięcy, zanim spróbujesz oddać krew. Możesz mieć na sobie chorobę, na którą byłeś narażony podczas podróży, a która się jeszcze nie ukazała. Po rozsądnym okresie inkubacji, jeśli nie rozwinie się w twoim organizmie żadna choroba, będziesz mógł spokojnie oddać krew.

• Odpocznij

Kiedy pójdziesz oddać krew, zostanie ocenione twoje ogólne zdrowie. Jeśli jesteś chory, lub po prostu nie jesteś w najlepszym stanie zdrowia, nie zostaniesz dopuszczony do oddania krwi.
Oddanie krwi może wyciągnąć z ciebie energię nawet w dobry dzień. Upewnij się zatem zanim oddasz krew, że dobrze wypocząłeś, a doświadczenie będzie z pewnością dużo bardziej pozytywne.

• Nawadniaj się

Żyły, które są dobrze nawodnione, sprawiają że łatwiej się do nich dostać. Pracownicy ośrodka krwiodawstwa są ekspertami w pobieraniu krwi, ale nie trzeba dodawać im ekstra wyzwań. Nie ma nic gorszego niż utknięcie z wbitą igłą na dwie, trzy godziny. Kiedy twoje ciało jest odpowiednio nawodnione, twoje żyły są duże i pulchne, a krew wypływa z nich z łatwością.

• Odczekaj po jedzeniu

Poczekaj co najmniej godzinę. Podobnie jak czekanie na kąpiel po jedzeniu. Zdrowy posiłek poprawia zdolności do oddania krwi, ale dla organizmu może okazać się wyzwaniem oddawanie krwi podczas trawienia śniadania.

• Idź pomiędzy przyjmowaniem dawek

Nie ma problemu z oddawaniem krwi podczas stosowania marihuany, ale z pewnością nikt nie chce otrzymać krwi z THC. Dobrym sposobem uniknięcia jakichkolwiek problemów jest poczekanie do momentu, aż przestaniesz czuć skutki ostatniej dawki. Jeśli nie odczuwasz skutków medycznej marihuany, prawdopodobnie jest ona już metabolizowana z krwiobiegu. To dobry czas na oddanie krwi i uratowanie komuś życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.