Marihuana przy odchudzaniu i leczeniu raka

Czy mając wybór, zagłosowałbyś na zioło?

Marihuana, zwana też trawką, narkotykiem i cannabis, od jakiegoś czasu jest na językach całego społeczeństwa, głównie ze względu na to, że trwa jej ogólnoświatowa legalizacja. Niektóre państwa już zezwoliły na stosowanie cannabis do celów medycznych oraz rekreacyjnych. W USA Waszyngton oraz Kolorado umożliwiły społeczeństwu korzystanie z marihuany w dwóch celach. W tych stanach roi się od aptek z medyczną marihuaną, a konsumenci cannabis mogą z niej korzystać zarówno w prywatnych klubach jak i na publicznych festiwalach.

• Marihuana przy odchudzaniu

Jest jedna rzecz, na której punkcie ma obsesje każda kobieta – dosłownie każda – i jest nią waga. Wiele kobiet zmaga się z odchudzaniem całe swoje życie. Próbują one cudownych tabletek, które niestety są szkodliwe dla ich organizmu, a w najlepszym wypadku po prostu nie działają.

The American Journal of Medicine opublikowało raport, w którym mówi, że marihuana może być odpowiednim produktem dla osób z problemem nadwagi. Okazuje się, że osoby stosujące marihuanę są faktycznie szczuplejsze. Nowe badania postawiły hipotezę, że marihuana ma mocny wpływ na metabolizm, chociaż informacje te wymagają dalszych badań i weryfikacji.

W innych badaniach przeprowadzonych przez University of Nebraska, Harvard School of Public Health i Beth Israel Deaconess Medical Center okazało się, że palacze cannabis mają węższą talię i wyższy poziom „dobrego cholesterolu” niż osoby niepalące, chociaż zwykle ci pierwsi jedzą więcej.

• Marihuana jako lek na raka

Istnieje niewiele formalnych badań na temat medycznych efektów marihuany, ze względu na to, że rząd federalny utrudnia wspieranie takich przedsięwzięć. Jeśli jednak zostanie to zbadane, marihuana z pewnością zaoferuje nową dziedzinę medycyny, ponieważ istnieją badania potwierdzające, że cannabis można stosować w leczeniu różnych, rzadkich chorób – w tym raka.

Cheryl Shuman, zdiagnozowano kiedyś z rakiem jajników, i dano jej wyrok – cztery do sześciu miesięcy życia. Cheryl zaczęła stosować marihuanę, którą zalecił jej lekarz. Doświadczyła ona remisji choroby! Obecnie aktywnie zajmuje się wspieraniem legalizacji marihuany. Oprócz tego, założyła również własną markę przeznaczoną dla kobiet – Beverly Hills Cannabis Club.

Biorąc pod uwagę powyższą wiedzę – nadal czujesz się winny po wypaleniu jointa lub zjedzenia ciasteczka z marihuaną?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.