Najlepsze Pomarańczowe Odmiany Marihuany

Pomarańczowe odmiany konopi istnieją od wczesnych lat 80-tych i zyskały ogromną popularność, i słusznie. Rozkoszuj się słodkimi i pikantnymi aromatami California Orange lub pikantnymi cytrusowymi smakami Sticky Orange XXL.

Pomarańcze można jeść świeże, wyciśnięte w sok, a ich skórkę można wykorzystać jako przyprawę. Są niezwykle pożywne i słyną z dużej ilości witaminy C. Chociaż nie są gatunkiem rodzimym, pomarańcze są hybrydami pomelo i mandarynek i można je znaleźć na całym świecie. Stały się jednymi z najpopularniejszych i najczęściej produkowanych owoców na świecie. Wielu jest oczarowanych rozkosznie słodkim i podnoszącym na duchu aromatem świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego o poranku, a niektórzy są przytłoczeni jego rozkosznie słodkim smakiem.

Ta miłość do cytrusowych zapachów przekształciła się w świat konopi, a wielu entuzjastów konopi szuka odmian pomarańczowych. Ale niektórzy mogą zapytać, co sprawia, że odmiana jest pomarańczowa i to jest dobre pytanie. Odmianę pomarańczy można sklasyfikować jako genetyczną odmianę konopi o intensywnym cytrusowym aromacie lub obfitości pomarańczowych słupków.

Więc co jest odpowiedzialne za pomarańczowy zapach, który pokochaliśmy?

Terpeny są naturalnymi związkami aromatycznymi występującymi w olejkach eterycznych rośliny konopi indyjskich i są odpowiedzialne za aromat i smak. Korelują z innymi związkami konopi indyjskich i mogą wpływać na ogólne efekty szczepu, znane również jako efekt otoczenia. Można je podzielić na cztery główne kategorie w zależności od ich struktury cząsteczkowej i liczby zawartych w nich jednostek izoprenowych.

Terpeny wpływają na profil szczepów, a wielu koneserów szuka pysznego, apetycznego smaku skórki pomarańczy, delektując się ulubionymi ziołami. Limonen, terpinolen i seskwiterpen, walencen, są najobficiej występującymi terpenami w odmianach pomarańczy i można je również znaleźć w wielu owocach cytrusowych.

Limonen

Limonen monoterpenowy (d-limonen w postaci chemicznej) jest powszechnie kojarzony z błogim cytrusowym aromatem w przyrodzie. Można go znaleźć w najwyższym stężeniu w owocach z rodziny cytrusów. W konopiach limonen można znaleźć w różnych genetykach, w tym w Tangerine Dream i Cali Orange Bud. Można go również znaleźć w wielu produktach gospodarstwa domowego, takich jak perfumy, balsamy i mydła. Nowe badania sugerują, że limonen ma wiele korzyści terapeutycznych. Aby dowiedzieć się więcej o potencjalnym działaniu terpenów, zapoznaj się z naszym obszernym artykułem na ten temat!

Terpinolen

Terpinolen monoterpenowy często występuje obficie w jabłkach, sosnie i kardamonie. Słynie z wyjątkowej słodkiej sosny i świeżego cytrusowego aromatu. Można ją znaleźć w wielu odmianach sativy, takich jak White Diesel Haze i Jack Herer. Często występuje wraz z monoterpenami mircenem, limonenem i pinenem.

Walencen

Często pomijany jako seskwiterpen, walencen jest mniej lotny niż wiele innych terpenów. Najczęściej występuje w walenckich pomarańczach i konopiach indyjskich. Tangie i Agent Orange są idealnymi przykładami szczepów o wysokim poziomie walencenu z ich pikantno-pomarańczowymi profilami.

Wiele osób uważa ten seskwiterpen za wyjątkowo słodki i cytrusowy; jednak inne koncentrują się na subtelnych nutach świeżego drzewa sandałowego i przypraw. Jest również korzystny jako środek owadobójczy, odstraszający niechciane owady!

Teraz, gdy już wiemy, co powoduje błogi słodki aromat, sprawdźmy siedem najlepszych odmian o zapachu pomarańczy!

1. Sticky Orange XXL

Sticky Orange XXL to połączenie czterech potężnych odmian z przewagą indica; California Indica, Shiva Skunk, Gorilla Glue i Maple Leaf Indica. Jest to mocno uderzająca odmiana z długotrwałym upaleniem ukamienowaniem ciała i nie należy jej lekceważyć.

Połączenie genetyki starej i nowej szkoły tworzy wyjątkową hybrydę z gęstymi pąkami, a podczas kwitnienia każdy pąk jest pokryty warstwą lepkich gruczołów żywicznych. Jeśli rozwijasz rośliny indoor, pamiętaj, że Sticky Orange XXL może być ostrą odmianą w uprawie.

Dzięki bogatemu profilowi terpenowemu, w tym linalolowi i mircenowi, miłośnicy konopi mogą spodziewać się apetycznych aromatów świeżych owoców cytrusowych z nutami pikantnego haszyszu. Dla tych, którzy szukają pikantnego profilu terpenowego z niezwykłą wydajnością, Sticky Orange XXL zasługuje na swoją nazwę!

2. Cali Orange Bud

Cali Orange Bud to oldskulowy klasyk, który istnieje od lat 80. Ta zrównoważona hybryda ma kojący, podnoszący na duchu haj, który może pozostawić użytkownika z jasnym umysłem i zrelaksowanym. To doskonała opcja, jeśli chcesz stymulować kreatywność i świadomość mózgową.

Wyhodowana w Północnej Kalifornii, California Orange to wytrzymała i odporna odmiana o głośnym tropikalnym profilu terpenowym, która ma potencjał do rozkwitu w chłodniejszym klimacie kontynentalnym. Nawet początkujący hodowcy mają potencjał do uzyskania wielu lepkich pomarańczowych pąków. Jest to odmiana łatwa w utrzymaniu, łatwa w uprawie.

Podczas kwitnienia wydziela słaby zapach. Po utwardzeniu ma słodki cukierkowy aromat z pikantną nutą świeżo obranych pomarańczy, więc spodziewaj się profilu terpenowego bogatego w limonen i humulen. Jeśli masz ochotę na szklankę świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego, ta odmiana może być dla Ciebie.

3. Tangerine Dream

Jeśli jesteś fanem szczepów na bazie cytrusów, Tangerine Dream to spełnienie marzeń. Jest podstawą holenderskiej sceny coffeeshopów od lat 80. XX wieku i została stworzona przez skrzyżowanie Neville’s Haze z G13 i Afghan. Wyniki przyniosły wyjątkową, wszechstronną hybrydę.

Jak sama nazwa wskazuje, Tangerine Dream ma egzotyczny profil terpenowy. Miłośnicy słodyczy będą zachwyceni rozkosznie słodkim smakiem, który przypomina wgryzanie się w soczystą mandarynkę.

Duże plony i potencjał technik szkoleniowych sprawiają, że jest to smakowity wybór dla hodowców. Podobnie jak typowa hybryda z dominacją sativy, Tangerine Dream zaczyna się od podnoszącego na duchu przypływu głowy, po czym rozprasza się w kojącym upale. Jest orzeźwiający, słodki i obowiązkowy dla każdego miłośnika pomarańczy.

4. White Diesel Haze

White Diesel Haze to krzyżówka oryginalnego, wysokożywicznego White Diesel z wytrzymałym Ruderalis. Ma zwartą strukturę, a dzięki swoim automatycznym cechom zakwitnie niezależnie od tego. Idealny dla początkujących lub poszukujących mniej wymagającego cyklu uprawy z ograniczoną przestrzenią.

Mocne nuty oleju napędowego z apetycznymi smakami świeżej skórki cytryny i grejpfruta sprawiają, że ten szczep jest cudownie słodki i orzeźwiający. Tuż przed zbiorami miłośnicy konopi mogą spodziewać się gęstych skupisk kwiatów pokrytych grubą warstwą białych gruczołów żywicznych.

Wielu opisuje relaksujący haj, który ogarnia całe ciało, odprężając zarówno umysł, jak i ciało, a następnie zwiększając poczucie szczęścia. Tego nie można przegapić!

5. Agent Orange

Nie bój się nazwy. Agent Orange to odmiana z przewagą sativy i egzotycznym profilem terpenowym, stworzona przez skrzyżowanie Orange Velvet z Kubą Rozpruwaczem.

Agent Orange to energetyczny szczep, a wielu użytkowników zgłasza zwiększoną kreatywność i zwiększoną koncentrację, podczas gdy linia indica jednocześnie łagodzi mięśnie, nie będąc zbyt przytłaczającym. Jego żywy profil terpenowy zawiera obfitość limonenu, mircenu i beta-kariofilenu, co prowadzi do głośnych aromatów cytrusowych z delikatnymi nutami pikantnego haszyszu.

Znana ze swoich gęstych, pokrytych żywicą pąków z niezliczonymi pomarańczowymi słupkami, Agent Orange jest idealną odmianą pomarańczy do użytku w ciągu dnia i podczas wszystkich ważnych spotkań towarzyskich.

6. Silver Haze

Jedna z najbardziej płodnych sativ w świecie konopi, Silver Haze. Zajmując pierwsze miejsce w High Times Cup w 1989 roku, Silver Haze zyskała notoryczną reputację w rosnącej społeczności i nadal dominuje w pucharach konopnych na całym świecie.

Idealna na poranny zastrzyk energii, Silver Haze to niezwykle słodka i podnosząca na duchu sativa. Ale ostrzegam, że ta odmiana z dominacją sativy ma moc. Efekty Silver Haze często zaczynają się od intensywnego przypływu energii, po którym następuje podnoszący na duchu haj, który może utrzymać motywację przez cały dzień. Świetne, jeśli nie chcesz ugrzęznąć w powolnej indice.

Jest to łatwa w uprawie odmiana o wyjątkowym profilu terpenowym, który wzmacnia intensywne, ostre nuty cytrusowe z ziemistymi, pieprznymi nutami. Jeśli chcesz załatwiać sprawy przez cały dzień, pozostając podniesionym na duchu i wzniosłym, nie szukaj dalej niż Silver Haze!

7. Tangerine Sugar

To wyśmienita mieszanka California Indica ze Skunk #1 i Sensi Skunk! Rozwija się w słonecznym, śródziemnomorskim klimacie i ma potencjał do nadmiernych plonów kwiatów o zapachu pomarańczy.

Haj zaczyna się od euforii, po której następuje kojące upalenie ciała, z wieloma doniesieniami, zwiększona klarowność i koncentracja. Jego tropikalny profil terpenowy zawiera głośne nuty świeżo zebranych nektaryn na tle grejpfruta i ananasa. Rozkoszne na podniebieniu.

Dzięki niezwykłej ilości pomarańczowych słupków wygląda naprawdę słodko. Tangerine Sugar to prawdziwa przyjemność.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że spodobało Ci się siedem najlepszych pomarańczowych odmian! Jeśli jednak przegapiliśmy którąś z twoich ulubionych, daj nam znać w komentarzach poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.