Co Zrobić Gdy Rośliny Zostaną Nadmiernie Podlane?

Nadmierne podlewanie roślin marihuany.

Woda jest niezbędna dla wszystkich żywych istot, w tym konopi. Bez stałego zaopatrzenia w wodę dobrej jakości uprawa nigdy nie będzie mogła naprawdę się rozwijać i osiągnąć pełnego potencjału. Zbyt duże ilości dobrego też mogą być złe! To również dotyczy ilości wody dostarczanej do roślin. Nadmierne podlewanie jest jednym z największych błędów popełnianych przez nowych hodowców, a zbyt duża ilość wody może być równie szkodliwa dla upraw, jak jej zbyt mała ilość.

Szczególnie we wczesnych stadiach wzrostu sadzonka docenia duże ilości wody i ta potrzeba trwa przez całe jej życie, chociaż zapotrzebowanie to zmienia się na różnych etapach cyklu życiowego. Gleba powinna być wilgotna, ale nigdy nie przesiąknięta i zalana, z kałużami stojącej wody. Jeśli nadmierne podlewanie będzie się utrzymywać, rośliny będą skarłowaciałe, nie będą się rozwijać i nigdy nie będą dawać zadowalających plonów.

Odpowiednie podlewanie

Wdrożenie dobrego programu nawadniania wymaga oceny kilku ważnych kwestii oprócz częstotliwości i ilości wody dostarczanej roślinom w regularnych odstępach czasu. Rzućmy okiem na kilka podstawowych kwestii związanych z uprawą marihuany, które są niezbędne do odniesienia sukcesu.

Jakość wody

Dobra jakość wody powinna być jedną z pierwszych kwestii dla każdego odnoszącego sukcesy hodowcy konopi. Ponieważ większość hodowców używa twardej wody z kranu, należy ją przeanalizować pod kątem pH i może wymagać uzdatniania lub odpowiedniego systemu filtracji, aby upewnić się, że nadaje się do optymalnego wzrostu.

Odpowiednie pojemniki

Aby prawidłowo uprawiać rośliny, potrzebujesz pojemników o odpowiedniej wielkości z doskonałym drenażem. W zależności od wielkości roślin doniczki powinny być wystarczająco duże, aby pomieścić system korzeniowy. Air Pots® i inteligentne doniczki to świetny sposób na napowietrzanie gleby i zapewnienie drenażu. W przypadku pełnych doniczek upewnij się, że na dnie znajduje się kilka otworów drenażowych, aby umożliwić całkowity drenaż.

Doskonały drenaż

Zawsze używaj gleby, która sprzyja rozwojowi korzeni i łatwemu drenażowi. Mieszanie gleby z perlitem i niewielkimi ilościami piasku, kompostu i innych materiałów pomoże obu. Włókno kokosowe jest dobrą alternatywą dla gleby i dobrze sprawdza się w przypadku roślin konopi. Unikaj gęstych gleb i wszystkiego, co zawiera glinę, ponieważ uniemożliwi to drenaż.

Odpowiednia wentylacja gleby

Gleba powinna być luźna i niezbyt gęsta, aby korzenie mogły łatwo rosnąć i rozprzestrzeniać się, wchłaniając niezbędne składniki odżywcze. Ograniczone korzenie lub doniczki, które są zbyt małe i zbyt ciasne, są bardzo niepożądane dla dobrego rozwoju korzeni i zdrowych roślin. Aby przyspieszyć napowietrzanie, możesz wywiercić kilka otworów w ziemi za pomocą pałeczek, aby uzyskać odpowiednią głębokość.

Zdrowy plan żywienia

Ponieważ zdecydowana większość dodatków do gleby i składników odżywczych dla roślin jest mieszana z wodą, chcesz stworzyć harmonogram karmienia, który będzie obejmował naprzemiennie składniki odżywcze i świeżą, czystą wodę.

Oznaki, że twoje rośliny mają za dużo wody

Jeśli twoje rośliny otrzymują za dużo wody, dadzą ci wyraźne sygnały potwierdzające ten fakt. Uważaj na te ostrzeżenia, które dają ci rośliny. Jeśli podejmiesz działania w odpowiednim czasie, prawdopodobnie będziesz w stanie ulepszyć swoje praktyki uprawowe i przywrócić plony na właściwe tory. Jeśli nie postąpisz właściwie, twoje plony nie będą się rozwijać i ostatecznie zginą lub, w najlepszym przypadku, dadzą niezadowalające zbiory.

• Odpadające liście.

Zdrowa, niezestresowana roślina marihuany nie ma opadających liści. Opadające liście mogą być oznaką, że rośliny otrzymały za dużo lub za mało wody. Liście przelanych roślin zwijają się i zwisają. Rośliny, które otrzymały zbyt mało wody, będą miały suchą glebę na powierzchni, jak również 2-3 cale pod powierzchnią. Jeśli rośliny nie były zbyt długo pozbawione wody, zregenerują się w ciągu dwóch godzin od otrzymania wody.

• Żółte liście.

Oprócz opadania, przelane rośliny rozwijają żółte liście, co jest klasyczną oznaką niezdrowej lub przelanej rośliny. Jeśli problem nadmiernego podlewania lub drenażu nie zostanie szybko rozwiązany, rośliny nie będą się dobrze rozwijać. Żółte liście pojawiają się zwykle po tym, jak zaczną opadać. Żółty kolor jest oznaką, że rośliny nie otrzymują wystarczającej ilości tlenu z systemu korzeniowego. Rośliny dosłownie toną, a korzenie muszą wyschnąć na tyle, by znów zacząć prawidłowo funkcjonować.

Co zrobić w takim przypadku?

Rozwiązanie problemu nadmiernego podlewania jest proste i oczywiste: przestań dostarczać roślinom tyle wody! Oznacza to rzadsze podlewanie lub dostarczanie mniejszej ilości wody podczas podlewania lub jedno i drugie.

Pozwól glebie rośliny wyschnąć, a w skrajnych przypadkach, gdy odpowiedni drenaż może również stanowić problem, przenieś ją do odpowiedniej nowej doniczki z chłodną, wilgotną, ale nie mokrą glebą. Jeśli masz tendencję do nadmiernego podlewania, inteligentne doniczki (płócienne) są świetną alternatywą dla konwencjonalnych doniczek i prawie eliminują możliwość przelania – chociaż musisz podlewać częściej, ponieważ gleba w inteligentnych doniczkach wysycha szybciej. Pozostaw system korzeniowy rośliny do wyschnięcia w doniczce na kilka dni przed podlaniem. Uważnie obserwuj rośliny i dostarczaj odpowiednią ilość wody, gdy rośliny zaczną normalnie i zdrowo rosnąć i będą miały mocną, zieloną strukturę liści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.