Co to jest hasz lub haszysz?

Co to jest hasz, albo haszysz, i jak to wpisuje się w większy świat konopi i marihuany?

Co to jest hasz? Czy to jest to samo co marihuana? Czy jest to po prostu inna nazwa marihuany, jak trawka, gandzia, zioło, marycha, maryśka i tak dalej?

Być może najbardziej onieśmielającym aspektem w pogłębianiu wiedzy o marihuanie i konopi jest ogromna ilość nazw. Poza wszystkimi nazwami jakie ma marihuana, „marihuana” sama w sobie to określenie rodzaju rośliny konopi. Marihuana odnosi się do konopi uprawianych w celach uzyskania THC, jakkolwiek ma być używana, czy w celach medycznych czy rekreacyjnych, w przeciwieństwie do konopi, rodzaju konopi indyjskich, które rosły w celu wyeliminowania THC.

Konopia nie jest uprawiana dla zawartego w niej THC (i zwykle ma w sobie nie więcej niż 3% tej substancji), ale do codziennych zastosowań, takich jak ubrania, papier, a nawet instrumenty medyczne i domy. Konopie zazwyczaj zawierają wyższy poziom CBD, która jest uważana przez wielu ludzi, za substancję posiadającą właściwości lecznicze podobne do THC.

Co to jest hasz (haszysz)?

Więc gdzie w tym całym obrazku jest miejsce na hasz? Czy jest to kolejna forma rośliny konopi indyjskiej, podobnie jak marihuana i konopia, czy jest to po prostu coś innego?

Odpowiedź brzmi: tak – i nie. Hasz, czy haszysz, jest rzeczywiście formą konopi indyjskiej, lecz nie odnosi się do oddzielnego rodzaju roślin, lecz do sposobu w jaki jest przetwarzany. Można bardzo ogólnie stwierdzić, hasz jest skoncentrowaną lub stężoną substancją z niektórych części roślin konopi indyjskiej, która ma o wiele wyższy poziom kannabinoidów (takich jak CBD lub THC).

Tak więc, gdy tworzony jest hasz, gruczoły żywicy konopnej, zwane trichomami, są skompresowane lub oczyszczane. Substancja może być w postaci stałej, lub pod postacią cieczy o konsystencji pasty, w zależności od tego, do czego będzie zastosowana. Istnieje bowiem wiele sposobów wytwarzania haszu.

Podobnie jak konopia indyjska, historia haszu sięga potencjalnie tysięcy lat. Mimo, że nazwa „haszysz” jest arabska to prawdopodobnie oryginalnie pochodzi on z Maroka. Są również dowody, że hasz sięga znacznie starszych czasów w Indiach, a być może gdzieś jeszcze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Co to jest hasz lub haszysz?”


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.