40 – letnie badanie pokazuje, że alkohol jest znacznie lepszą „bramą” do twardych narkotyków niż marihuana

Kiedy pierwszy raz zetknąłeś się z alkoholem? Dla wielu ludzi relacja z alkoholem zaczęła się gdzieś w okresie dojrzewania. Kulturalna akceptacja alkoholu doprowadziła do tego, że picie alkoholu jest nie tylko „w porządku”, ale wręcz postrzegane jest jako „super” zwłaszcza wśród młodzieży w wieku gimnazjalnym oraz licealnym.

Rice University’s Baker Institute for Public Policy we współpracy z Brian C. Bennett wydało obszerne, 40 – letnie badanie, które pokazało prawdziwe oblicze alkoholu.

Faktem jest, że alkohol to brama do twardych narkotyków, nie marihuana.

William Martin, dyrektor Baker Institute’s Drug Policy Program podpisał się pod wnioskami Brian C. Bennett. Na stronie internetowej organizacji widnieje cytat Martina mówiący „Nie popieramy wizerunku marihuany jako „bramy” do twardych narkotyków, nawet jeśli chodzi o stosowanie marihuany. Ponad połowa respondentów poniżej 60 roku życia stosowała ją podczas swojego życia, ale mniej niż 10% korzystała z niej regularnie!”

Na koniec Martin dodaje, „Alkohol powoduje znacznie większe obrażenia osobiste i społeczne niż jakikolwiek inny narkotyk. Nielegalne narkotyki to mniej niż 20% zaburzeń związanych z nadużywaniem substancji.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.