BS: Legalizacja marihuany jest „jedyną opcją”

grow-the-conomy-legalize

W ślady za niedawnym aktem dekryminalizacji w Maryland, Baltimore Sun publikuje artykuł wstępny nazwany „podobnym do Kolorado” modelem legalizacji marihuany w całym stanie.

Hrabia Baltimore Sun, pośród tych wszystkich publikacji i ujść mediów, popiera legalizację marihuany powszechnie – nie tylko w granicach jego rodzimego stanu, Maryland, ale także w całych Stanach Zjednoczonych.

W niedawno opublikowanym artykule „Legalizacja marihuany jest jedyną opcją” gazeta twierdzi, że niedawny krok prawodawców o częściowej dekryminalizacji używania marihuany w Maryland – ustawa o posiadaniu mniej niż 10 gramów podlega karze grzywny, ale nie grozi więzieniem – jest nie wystarczający.

Powinien to być tylko pierwszy krok, twierdzi Daniel Takash, autor redakcji. Nazywając prawodawców „lękliwymi” w podejściu do marihuany, Takash mówi, że dekryminalizacja nie zachodzi zbyt daleko. Nadszedł czas, aby zainwestować w „podobny do Kolorado” model legalizacji marihuany.

Po pierwsze, Kolorado jest już przykładem udanej legalizacji marihuany. Wskaźnik przestępstwa poszedł w dół, dochody podatkowe państwa poszły w górę o 8 milionów dolarów oraz uzyskanie marihuany stało się trudniejsze dla osób nieletnich.

Dochody te stanowią wystarczający powód, aby odpuścić „podejście poczekamy i zobaczymy” i przejść do pełnej legalizacji marihuany. Przeciwnicy, którzy cytują „zmęczone już statystyki” o ryzyku uzależnienia otrzymują krótką ripostę poprzez wskazanie tego samego potencjału w istnieniu alkoholu, „ale nikt jeszcze nie domaga się powrotu prohibicji.”

W 2010 roku Maryland wydał 100 milionów dolarów na egzekwowanie kar związanych z marihuaną. Biorąc pod uwagę ostatnie spadki przychodów w budżecie państwa, rząd musi podejmować trudne decyzje w tematach, które mogą to zrefundować. Oszczędności wynikające z dekryminalizacji marihuany mogą pomóc w walce z dużo bardziej niebezpiecznym problemem narkotyków i przestępstwami z tym związanymi.

Z tym artykułem, TS dołącza do grona innych gazet, takich jak TNYT, które wyraziły swoje poparcie dla legalizacji marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarz do “BS: Legalizacja marihuany jest „jedyną opcją””


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog, portal o marihuanie, konopi indyjskiej, cannabis.