Prawodawcy chcą, aby medyczna marihuana posiadała nalepkę ostrzegającą przed skutkami ubocznymi

etykiety-medyczna-marihuana-kannabis

Medyczne produkty marihuany w Illinois będą zobowiązane do posiadania etykiet ostrzegawczych na temat możliwych skutków ubocznych, co wynika z ustawy proponowanej przez republikańskich ustawodawców.

Ich przedstawiciel, Dwight Kay twierdzi, że celem jest, aby traktować medyczną marihuanę jak inne leki na receptę, które ostrzegają pacjentów o możliwych negatywnych skutkach. Ustawa ta nie precyzuje, jakie powinny być ostrzeżenia na produktach, ale pozostawia podjęcie decyzji dla wydziału zdrowia.

Kay mówi, że chciałby zobaczyć ostrzeżenie świadczące o powodowaniu senności, osłabieniu podczas jazdy, i jak lek może wpływać na kobiety w ciąży.

Wniosek jest gotowy do głosowania już w poniedziałek.

Sprzedaż medycznej marihuany w Illinois rozpoczęła się w listopadzie w ramach 4-letniego programu pilotażowego. Wymienianie listy możliwych skutków ubocznych leku nie należy do obecnych wymogów w zakresie etykietowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.