Bezpieczne palenie – waporyzowanie kannabinoidów

palenie-marihuany-z-bongo

Zwykle drażniące i toksyczne produkty rozkładu spalania związane z paleniem są całkowicie wyeliminowane wraz z użyciem waporyzatora. Ekstrakcja i wdychanie kannabinoidowych olejków eterycznych poniżej temperatury zapłonu produktu skutkuje znaczącym złagodzeniem podrażnień jamy ustnej i tchawicy.

Herodot, pierwszy opisany kannabinoid – waporyzowany w 5 wieku p.n.e.:

„Scytowie brali nasiona konopi, rzucali je na czerwone, rozgrzane kamienie; i, tak rzucone tliły się one i wytwarzały tyle pary, że żadna grecka kąpiel nie mogła ich przewyższyć. Scytowie wyli z radości na widok waporyzowanej kąpieli. Służyła im ona zamiast standardowej kąpieli, bo nigdy nie myli swego ciała wodą.”

Odnotowano, że temperatura wrzenia oczyszczonych kannabinoidów to 150°-180°C (302°-356°F).

Czerwony olej, produkt ekstrakcyjny z organicznych rozpuszczalników i filtracji dochodzi do wrzenia w temperaturze 180°-190°C (356-374°F).

Wrzenie delta-1-tetrahydrokannabinolu to 200°C (392°F).

Waporyzowanie stanowi swego rodzaju przełom w terapii konopnej ze względu na bezpieczeństwo i unikanie innych wad palenia marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.