Lekarze w Quebec nie przepisują marihuany, mimo nowych przepisów

material-konopny-wykonany-z-konopi

Quebec College of Physicians ostrzega swoich członków, przed przepisywaniem medycznej marihuany, pomimo nowych przepisów federalnych, które zezwalają lekarzom na zalecanie takiego leczenia.

Na początku tego miesiąca stanowe stowarzyszenie lekarzy wprowadziło wytyczne, które skutecznie zapobiegają udziału w nowym programie Health Canada lekarzom z Quebec.

„Nowe regulacje [federalne], w porównaniu do starych przepisów, stawiają teraz odpowiedzialność przepisywania marihuany na ramionach lekarzy. Jest to zasadnicza różnica,” wyjaśnia doktor Yves Robert, sekretarz Quebec College of Physicians (CMQ).

„Problem polega na tym, że medyczna marihuana nie jest uznana za leczenie. Jest to podstawa naszych wytycznych,” dodaje.

Ponieważ marihuana nie jest oficjalnie zatwierdzona jako lek, kolegium będzie jedynie umożliwiać przepisywanie jej lekarzom „w ramach badań naukowych.”

Ale obecnie taka rama nie istnieje. Kolegium mówi, że planuje ustanowić program w kolejnych miesiącach tego roku, tak, aby pozwolił on lekarzom na uczestniczenie w bazie badawczej dla medycznej marihuany.

Nawet wtedy, wytyczne CMQ pozwolą jedynie na przepisywanie konopi w określonych 7 stanach chorobowych: stwardnienie rozsiane, uszkodzenia rdzenia kręgowego, choroby rdzenia kręgowego, nowotwory, AIDS/HIV, padaczka i zapalenie stawów.

Lista jest skróconą wersją kwalifikujących się stanów chorobowych określonych przez poprzedni program Health Canada.

Doktor Marcia Gillman, specjalista do spraw opieki paliatywnej w Jewish General Hospital w Montrealu głośno krytykuje stanowisko CMQ.

„Oprócz zarządzania bólem, medyczna marihuana pomagała złagodzić inne niepokojące objawy w mojej grupie pacjentów, takich jak lęk, bezsenność, nudności, brak apetytu. Pacjenci Quebec zasługują na coś lepszego.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.