Poznaj Różnice Między Odmianami Sativa i Indica

Jeśli dopiero zaczynasz uprawiać konopie lub jesteś początkującym koneserem marihuany, najprawdopodobniej natknąłeś się na temat różnic między odmianami indica i sativa. Aby pomóc w zrozumieniu długiej historii hodowli roślin marihuany i byciu lepszym hodowcą (oprócz tego, że możesz brzmieć jak ekspert, gdy następnym razem pojawi się temat odmiany), powstał ten artykuł.

Pochodzenie geograficzne

Jest tak wiele różnic i odmian dominujących w geny indica oraz sativa, ponieważ występują one w wielu różnych wzorcach wzrostu, cechach i efektach. Jednym z powodów, dla których odmiany marihuany są podzielone na kategorie indica lub sativa, jest pomoc w określeniu, jak dobrze przystosują się do szerokiego zakresu różnych środowisk.

Ich pochodzenie:

• Indica: Większość odmian pochodzi z Bliskiego Wschodu, Azji Środkowej i subkontynentu indyjskiego. Wiele szczepów pochodzi z Pakistanu, Afganistanu, Nepalu, północnych Indii, Tybetu, Turcji, Maroka i tak dalej.

• Sativa: Pochodzą z obszarów położonych bliżej równika, między innymi z Jamajki, Kolumbii, Meksyku, Tajlandii, Azji Południowo-Wschodniej i południowych Indii.

Wygląd fizyczny

Indici są zwykle krótsze i bardziej krzaczaste, ponieważ lepiej nadają się do uprawy na obszarach górskich, które mają ostrzejszy klimat i warunki. Z tego powodu często wytwarzają grube powłoki lub żywicę jako ochronę. W porównaniu do sativ, indici są często znacznie niższe i często preferowane do uprawy w pomieszczeniach.

Sativy są znacznie wyższymi roślinami i mają tendencję do rozwijania się na obszarach znacznie bliżej równika. Odmiany te często potrzebują więcej czasu na wzrost w porównaniu z indicami i dlatego hodowcy często wolą tę odmianę do uprawy na zewnątrz. Ponadto, różnicę pomiedzy tymi odmianami można rozpoznać przyglądając się ich liściom. Indici mają zazwyczaj szersze liście, podczas gdy sativy są smuklejsze.

Różnice w czasie kwitnienia

Indica – 45-65 dni
Sativa – 60-90 dni

Różnice w wydajności

Wielkość rośliny określi, ile pąków zbierzesz, ale w przypadku zdrowych roślin plony to średnio:

Indica – 1,5-2,5 uncji na roślinę
Sativa – 3-16 uncji na roślinę.

Efekty nie są takie same

Indica są bardziej relaksujące i mają bardziej pełny efekt na ciało, podczas gdy sativy są podnoszące na duchu, umysłowe i sprzyjają kreatywności. Z powodu tego kontrastu niektórzy użytkownicy wolą używać sativ w ciągu dnia i odmian indica w nocy. Zasadniczo odmiana sativa jest świetna do wykonywania różnych zajęć lub pracy, podczas gdy odmiany indica są preferowane do relaksu, słuchania muzyki lub odpoczynku.

Każdy podgatunek jest również powiązany z różnymi korzyściami leczniczymi. Indica jest zwykle wykorzystywana w przypadku bezsenności, lęku lub łagodzenia bólu. Sativy są bardziej pomocne w przypadku depresji, zmęczenia, ADD i innych zaburzeń nastroju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog, portal o marihuanie, konopi indyjskiej, cannabis.