Były premier dołącza do biznesu medycznej marihuany

medyczna-marihuana-medycyna-lekarstwo-nasiona-marihuany-start-up-byly-premier

Były premier John Turner jest obecnie związany z jednym z wielu kanadyjskich start-upów związanych z medyczną marihuaną.

Turner, który służył podczas krótkiej kadencji jako 17-sty premier Kanady, zasiada w zarządzie Muileboom Organics Inc., spółce z Port Colborne, Ontario, która wystąpiła o pozwolenie na uprawianie medycznej marihuany w ramach nowego programu Health Canada.

Zgodnie z nowym programem MMPR, Health Canada spodziewa się wzrost popytu na medyczną marihuanę.

Turner oraz pozostali współzałożyciele uczestniczyli w posiedzeniu rady miasta Port Colborne w poniedziałek, w sprawie zmian w statucie zagospodarowania przestrzennego dla placówek medycznej marihuany.

„Głęboko wierzę, że jest to właściwy sposób dla wszystkich ludzi,” powiedział prezydent Muileboom Marc Kealey do rady.

„Jesteśmy bardzo dumni z tego co robimy. Dumni, że znajdujemy się tutaj w Port Colborne.”

Obecnie firma uprawia medyczną marihuanę w ramach licencji mieszkaniowej, która pozwala maksymalnie czterem osobom na uprawianie przepisanej im na receptę ilości marihuany w jednym miejscu.

Ale firma złożyła wniosek, aby uzyskać licencję na produkcję 1.500 kilogramów marihuany rocznie – która zaspokoi potrzeby około 1.300 pacjentów.

Health Canada otrzymało około 450 aplikacji komercyjnych od ostatniego lata, a do tej pory wręczyło 12 licencji.

Muileboom skupia się teraz nad zmianą regulaminu zagospodarowania przestrzennego, które pozwoli firmie wykorzystać swoją bieżącą lokalizację jako miejsce dla przyszłych działań.

Niektórzy mieszkańcy skarżyli się na bieżącą działalność uprawy, mówiąc że „śmierdzi” oraz powoduje wiele innych problemów dnia codziennego.

Rada miasta Port Colborne podejmie decyzję w sprawie proponowanych zmian w statucie spółki w przyszłym miesiącu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.