Marihuana nie powoduje schizofrenii

marihuana-zwalcza-stres-medyczna-marihuana-nasiona-marihuany

Nowe badania pochodzące z Uniwersytetu Harvard mogą pomóc odrzucić obawy dotyczące związku między stosowaniem marihuany a schizofrenią.

Wiele ludzi wciąż debatuje nad potencjałem marihuany do powodowania schizofrenii, ale naukowcy z Harvard Medical School twierdzą, że „nie ma rozstrzygających dowodów na to, że stosowanie konopi może powodować psychozę.”

Ich najnowsze badania, opublikowane w czasopiśmie Schizophrenia Research, wpierają rolę czynników genetycznych w schizofrenii, i że używanie samej marihuany nie zwiększa ryzyka rozwoju choroby.

„Podsumowując, możemy stwierdzić, że marihuana sama w sobie nie powoduje psychozy. U osób podatnych genetycznie, marihuana może modyfikować początek choroby, nasilenie i wynik, ale nie ma dowodów, że powoduje ona psychozę.”

Zespół kierowany przez Lynn DeLisi, profesor psychiatrii w Harvard Medical School, porównał historie rodzinne 108 pacjentów ze schizofrenią i 171 osób bez schizofrenii w celu ustalenia, czy stosowanie konopi było czynnikiem, który przyczynił się do rozwoju schizofrenii.

Odkryli oni, że historia rodziny ze schizofrenią, zwiększa ryzyko zachorowania na schizofrenię, niezależnie od tego, czy indywidualne osoby stosowały marihuanę.

Autorzy raportu twierdzą, że należy przeprowadzić dalsze badania, aby zbadać, czy marihuana może wchodzić w interakcje z czynnikami genetycznymi, mieć wpływ na wiek, w którym rozwija się schizofrenia.

Co ciekawe, autorzy podkreślają również, że różne rodzaje marihuany mogą odgrywać różne role.

„Ilość THC szczególnie powoduje niepokój, ale CBD jest elementem, który wywiera wartość leczniczą nawet w schizofrenii.”

Badanie otrzymało dofinansowanie z National Institute on Drug Abuse (NIDA).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.