Sucha marihuana – co robić?

Wcale nie musisz się martwić jeśli twoja marihuana jest zbyt sucha aby ją palić. Dzisiaj mamy dla ciebie kilka najlepszych wskazówek na to, jak przywrócić ją do pożądanego stanu.

NAWODNIENIE

Kiedy marihuana jest przesuszona, nabiera wielu niepożądanych cech. Palenie staje się trudne; spala się zbyt szybko oraz traci moc, ponieważ temperatura spalania jest zbyt wysoka i THC odparowuje przez dotarciem do płuc. Utrata terpenów prowadzi do zmiany smaku oraz aromatu. Nie wspominając już o tym, że marihuana staje się krucha i generalnie trudna we współpracy.

Zanim zanurzysz marihuanę w zlewie pełnym wody, zastanów się nad wypróbowaniem sprawdzonych oraz prawdziwych metod nawadniania suchej marihuany.

Oczywiście – o wiele lepsze niż leczenie jest profilaktyka. Najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić jest niedoprowadzenie do tego, aby twoja marihuana była przesuszona.

HERMETYCZNE ZAMKNIĘCIE ORAZ BRAK ŚWIATŁA

Idealna wilgotność względna (RH) wysuszonej marihuany wynosi 55-65%. Powietrze i światło ultrafioletowe to najgorsze co może spotkać twoje pąki. Powietrze generalnie usuwa wilgoć z pąków, przez co są one zbyt suche. Odwrotnie jest również w klimacie o wysokiej wilgotności, gdzie wilgotne powietrze powoduje gnicie pąków. Światło UV degraduje cenne THC oraz zmniejsza siłę pąków. Podobnie jak w przypadku większości produktów spożywczych, przechowywanie marihuany w chłodnym, ciemnym miejscu zapewni jej lepszą jakość przez cały okres przechowywania.

Jeśli miałeś ogromne zbiory lub po prostu kupiłeś hurtowe ilości marihuany, dobrym pomysłem jest podzielenie ich i umieszczenie w osobnych pojemnikach, aby nie były one narażone na działanie powietrza za każdym razem, gdy będziesz otwierać słoik.

Regularna ekspozycja na powietrze to najszybszy sposób na nadmierne wysuszenie pąków.

NIE PLASTIK, A SZKŁO

Preferowaną metodą przechowywania zakonserwowanej marihuany jest stosowanie szklanych słoików z szerokim wieczkiem. Są one dostępne w różnych rozmiarach oraz są one zamykane hermetycznie – i posiadają wystarczający otwór na naszą rękę. Szkło jest o wiele lepsze niż tworzywo sztuczne, ponieważ nie powoduje pocenia się zawartości, jest obojętne, łatwe w czyszczeniu oraz sterylne.

NAWADNIANIE MARIHUANY JEST BARDZO ŁATWE

Jeśli pozostawiłeś otwarty słoik na noc, znalazłeś starszą marihuanę lub po prostu kupiłeś przesuszone pąki, wszystko w porządku; nawadnianie marihuany jest bardzo łatwe. Wystarczy odrobina cierpliwości oraz know-how, aby ponownie uzyskać świetnej jakości palenie. Oczywiście musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że trochę terpenów uciekło do atmosfery, ale moc marihuany wiele przez to nie ucierpiała. O ile niezabezpieczona marihuana nie pozostała na słońcu na desce rozdzielczej twojego samochodu, większość aromatów może zostać przywrócona do życia, a THC nie ulegnie zbyt dużej degradacji.

WODA DESTYLOWANA

Woda destylowana to woda, która została odparowana i skondensowana z powrotem w formę wody. Destylowanie usuwa wszelkie zanieczyszczenia i związki chemiczne z wody pozostawiając czyste H₂O. Jeśli jednak masz pewność co do jakości, zwłaszcza pod kątem zawartości chloru i fluoru – możesz użyć wody z kranu.

Potrzebny będzie pojemnik z pokrywką, który jest wystarczający dużo, aby umieścić w nim słoik wraz z kawałkiem ręcznika papierowego.

Powoli zwilż wodą ręcznik papierowy. Nie ma on być mokry, po prostu zwilżony, i złóż go na cztery części. Umieść go w dużym pojemniku wraz z marihuaną, która nadal znajduje się w swoim oryginalnym pojemniku.

Uszczelnij duży pojemnik i pozostaw go w bezpiecznym miejscu na 2 – 12 godzi. Czas różnić się będzie w zależności od suchości pąków, ale odczekaj co najmniej 2 godziny przed sprawdzeniem jak mają się sprawy.

SKÓRKI PO OWOCACH

Skórki owocowe są gotowym produktem, który powoli uwalnia wilgoć w niej zawartą. Dobrze sprawdzą się także niektóre skórki warzywne, ale musisz unikać tych, które zamieniają się w papkę – jak skórka po ogórku czy dyni. Najlepiej sprawdzą się skórki cytrusów, ale skórka po ziemniaku również zadziała dobrze. Obie powoli uwalniają wilgoć – w porównywalnym tempie do stopnia wchłaniania wilgoci przez suchą marihuanę.

Umieść pojemnik z marihuaną w większym pojemniku wraz z kilkoma wybranymi skórkami i szczelnie zamknij pokrywę. Pamiętaj, aby nie pozwolić, aby skórka zetknęła się z pąkami.

O ile całkiem nie zapomnisz o swojej marihuanie, istnieje niewielka szansa na wystąpienie zgnilizny lub pleśni. Skórki owoców cytrusowych naturalnie odstraszają zarodniki dzięki dużej zawartości olejków eterycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog, portal o marihuanie, konopi indyjskiej, cannabis.