Dlaczego Marihuana Wywołuje Paranoję?

Dlaczego marihuana wywołuje paranoję i niepokój?

Dla milionów ludzi spożywanie marihuany łagodzi lęki szybciej i lepiej niż leki na receptę. Lęk został zidentyfikowany jako jedno z najpopularniejszych zaburzeń leczonych medyczną marihuaną w miejscach takich jak Kolorado i Kalifornia. Jednak stwierdzono również, że konopie indyjskie mają odwrotny wpływ na użytkowników, pozostawiając ich w paranoi i niepokoju. Chociaż mogliśmy doświadczyć tego uczucia w pewnym momencie, wielu z nas nie zna przyczyn tego działania.

Dlaczego konopie wywołują u mnie paranoję i niepokój?

Każda obca substancja wprowadzona do ciała ma tendencję do wywierania efektu w taki czy inny sposób. Rodzaj efektu(ów) zależy od składu chemicznego substancji, składu chemicznego danej osoby oraz sposobu spożycia. Mózg reaguje na bodźce zewnętrzne na kilka sposobów. W rezultacie, podczas gdy niektórzy odczuwają ulgę w niepokoju po zażyciu marihuany, któremu zwykle towarzyszy uczucie uspokojenia, inni nie odczuwają tego samego. Coś, co wiemy na pewno, to to, że w krótkim okresie wiadomo, że konopie zwiększają ciśnienie krwi. Co zrozumiałe, może być niepokojące dla kogoś, kto po raz pierwszy próbuje marihuany. Nauka wciąż się rozwija i jak dotąd poznaliśmy kilka innych powodów pojawiania się lękowych afektów.

Główne powody odczuwania lęku i/lub paranoi po zażyciu marihuany to:

Procent THC w spożywanej marihuanie oraz w jaki sposób THC jest przetwarzane indywidualnie przez system endokannabinoidowy (ECS). ECS ma za zadanie określić, w jaki sposób mózg reaguje na strach, stres, niepokój i inne reakcje emocjonalne. Różne substancje chemiczne w mózgu utrzymują ECS w ryzach i na odwrót. Niewielka zmiana w tych chemikaliach może prowadzić do znaczącej różnicy w wydajności, nastroju i zachowaniu danej osoby.

Jedną z najdziwniejszych rzeczy w systemie endokannabinoidowym jest to, że pojedyncze zaciągnięcie marihuany może zrestrukturyzować system, pozostawiając użytkownika całkowicie spokojnym i zrelaksowanym po sesji palenia.

Na przykład odmiany Indica znane są z tego, że mogą wywoływać senny, relaksujący haj. Z drugiej strony szczepy sativa są znane z tego, że zapewniają podnoszące na duchu, czyste uczucie. Są też odmiany hybrydowe, które łączą oba światy. Ponieważ każdy ze szczepów ma inny skład chemiczny i konfigurację, wariacje są nieskończone. Oznacza to po prostu, że chociaż sativa lub indica mogą nie wywoływać niepokoju lub paranoi, inne odmiany mogą powodować takie odczucia. Co więcej, sprowadza się do profilu terpenów i procentu kannabinoidów.

W zależności od rodzaju kannabinoidów i terpenoidów w szczepie konopi, Twój ECS może mieć zupełnie inną reakcję, która wywołuje uczucie niepokoju i paranoi. Wysokie ilości THC mogą w rzeczywistości zaostrzyć bezsenność i niepokój. Podczas gdy niższe dawki THC były bardziej skuteczne w łagodzeniu lęku. Pamiętaj, że to nie tylko dawka, to także rodzaj marihuany i sposób spożycia.

Sposoby spożywania marihuany mogą również wpływać na to, jak mózg reaguje na konsumpcję marihuany. Zazwyczaj, gdy ktoś używa koncentratów, które mają wysoki procent THC i konsumuje je w jakiś sposób poprzez palenie, THC trafi bezpośrednio do mózgu i może zaszokować system (w zależności od osoby). Jeśli ktoś weźmie coś do jedzenia i nie odczeka sugerowanej ilości czasu, zanim weźmie więcej, przekroczy swój główny próg tego, co jest lecznicze, do punktu „za dużo”, z którego nie ma powrotu.

Ogólna zasada jest taka: zawsze możesz jeść więcej, nie możesz jeść mniej. Dlatego tak ważne jest, aby edukować się na temat własnego ciała i tego, jak marihuana na ciebie wpłynie.

Oprócz powodów wymienionych powyżej istnieją inne czynniki, które mogą wpływać na sposób przetwarzania konopi. Jednym z takich czynników zewnętrznych jest stan emocjonalny użytkownika. Jest tu kilka kwestii do poruszenia.

Będziesz miał taki rodzaj haju, jaki manifestujesz. Tak więc, jeśli już jesteś niespokojny i myślisz, że marihuana rozwiąże problem, już nastawiłeś się na porażkę. Możesz tego nie wiedzieć, ale możemy przeprogramować nasz mózg, myśląc pozytywnie lub negatywnie. W rzeczywistości, jeśli się uśmiechasz, automatycznie zaczynasz przeprogramowywać swój mózg, aby był bardziej pozytywny! Innym elementem jest to, czy dana osoba ma predyspozycje lub już ma jakąś diagnozę. Zwłaszcza jeśli biorą leki na problemy ze zdrowiem psychicznym, powinni skonsultować się z lekarzami, a także znaleźć kogoś, kto ma wiedzę na temat marihuany. Mogą wystąpić nagromadzenie substancji chemicznych i niezamierzone reakcje, jeśli ludzie przyjmują leki na receptę z konopiami indyjskimi.

Najważniejszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest to, że w przypadku każdej osoby istnieje inny sposób przetwarzania. To, co działa dla jednej osoby, może nie działać dla innej. Jest to podstawowa życiowa zasada i należy ją odpowiednio stosować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.