Justin Trudeau: Legalizacja marihuany jest lepsza niż dekryminalizacja

Justin Trudeau: Legalizacja marihuany jest lepsza niż dekryminalizacja, HolenderskiSkun, Holenderski Skun

Odpowiadając na pytanie na portalu Twitter, kanadyjski lider Partii Liberalnej wyjaśnił, dlaczego legalizacja marihuany jest lepszym rozwiązaniem niż dekryminalizacja.

Justin Trudeau prowadzi kampanię, która w swoim programie zawiera legalizację marihuany do celów rekreacyjnych.

W czwartek, Justin Trudeau odpowiedział na pytanie znajdujące się na Twitterze dotyczące jego opinii na temat legalizacja versus dekryminalizacja.

@Blundon82 Dekryminalizacja prawdopodobnie nie będzie chronić naszych dzieci (czy fundowania gangów) tak jak zrobi to legalizacja. Więc legalizujmy.

Justin Trudeau, MP (@JustinTrudeau)

To, co powiedział Trudeau potwierdza, że dekryminalizacja może chronić prawa osób stosujących marihuanę, ale nie robi nic w celu zwalczania nielegalnego handlu narkotykami, w tym dostępności marihuany wśród nieletnich.
Poparcie dla legalizacji w niektórych prowincjach wydaje się wzrastać.

Chociaż przeciwnicy polityczni szybko skrytykowali pełne poparcie legalizacji Trudeau, żaden z nich jeszcze nie zapewnił przekonujących argumentów przeciwko niemu.

Krytycy mówią, że legalizacja zwiększy dostępność marihuany wśród nieletnich – Trudeau twierdzi coś przeciwnego.

Biorąc pod uwagę, iż kanadyjska młodzież zajmuje pierwsze miejsce wśród młodzieży stosującej marihuanę w świecie zachodnim oraz brak handlarzy narkotyków, którzy żądają dowodu osobistego od swoich klientów, wydaje się, że Trudeau wygrywa tą debatę.

Statystyki federalne pokazują, że 44% Kanadyjczyków próbowało marihuany w pewnym momencie swojego życia, a 9% populacji stosowała ją na przestrzeni ostatniego roku.

Skoro niemal połowa populacji stosowała tą substancję, nie jest to jakikolwiek powód, dlaczego marihuana powinna być regulowana i odpowiednio opodatkowana, tak jak alkohol i tytoń?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog, portal o marihuanie, konopi indyjskiej, cannabis.