Justin Trudeau: Legalizacja marihuany jest lepsza niż dekryminalizacja

a-to-dekryminalizacja-justin-trudeau

Odpowiadając na pytanie na portalu Twitter, kanadyjski lider Partii Liberalnej wyjaśnił, dlaczego legalizacja marihuany jest lepszym rozwiązaniem niż dekryminalizacja.

Justin Trudeau prowadzi kampanię, która w swoim programie zawiera legalizację marihuany do celów rekreacyjnych.

W czwartek, Justin Trudeau odpowiedział na pytanie znajdujące się na Twitterze dotyczące jego opinii na temat legalizacja versus dekryminalizacja.

@Blundon82 Dekryminalizacja prawdopodobnie nie będzie chronić naszych dzieci (czy fundowania gangów) tak jak zrobi to legalizacja. Więc legalizujmy.

Justin Trudeau, MP (@JustinTrudeau)

To, co powiedział Trudeau potwierdza, że dekryminalizacja może chronić prawa osób stosujących marihuanę, ale nie robi nic w celu zwalczania nielegalnego handlu narkotykami, w tym dostępności marihuany wśród nieletnich.
Poparcie dla legalizacji w niektórych prowincjach wydaje się wzrastać.

Chociaż przeciwnicy polityczni szybko skrytykowali pełne poparcie legalizacji Trudeau, żaden z nich jeszcze nie zapewnił przekonujących argumentów przeciwko niemu.

Krytycy mówią, że legalizacja zwiększy dostępność marihuany wśród nieletnich – Trudeau twierdzi coś przeciwnego.

Biorąc pod uwagę, iż kanadyjska młodzież zajmuje pierwsze miejsce wśród młodzieży stosującej marihuanę w świecie zachodnim oraz brak handlarzy narkotyków, którzy żądają dowodu osobistego od swoich klientów, wydaje się, że Trudeau wygrywa tą debatę.

Statystyki federalne pokazują, że 44% Kanadyjczyków próbowało marihuany w pewnym momencie swojego życia, a 9% populacji stosowała ją na przestrzeni ostatniego roku.

Skoro niemal połowa populacji stosowała tą substancję, nie jest to jakikolwiek powód, dlaczego marihuana powinna być regulowana i odpowiednio opodatkowana, tak jak alkohol i tytoń?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.