Francja Planuje Rozdawać Darmową Marihuanę w 2021

Francuski rząd szacuje, że pierwsza darmowa marihuana może zostać wydana już w marcu 2021 roku.

Tak, dobrze przeczytałeś. I jeśli nie jesteś Francuzem, założę się, że jesteś teraz naprawdę zazdrosny. Ale to prawda; w 2021 roku francuski rząd rozpocznie eksperyment z medyczną marihuaną, polegający na rozdawaniu darmowej marihuany.

W zeszłym tygodniu francuski rząd opublikował dekret oficjalnie zapowiadający eksperyment, na który czekają zarówno entuzjaści, jak i pacjenci cannabis. Zgodnie z zapowiedzią, w eksperymencie weźmie udział do 3000 pacjentów, którzy otrzymywać będą darmową marihuanę.

Nicolas Authier, profesor uniwersytecki i przewodniczący Francuskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Leków i Produktów Zdrowotnych (L’Agence nationale de sécurité du médicament et des produits de santé [ANSM]), powiedział w wywiadzie dla Marijuana Business Daily, że jego zdaniem „zaproszenie do przetargu na wybór produktów na bazie konopi indyjskich” nadejdzie wkrótce, prawdopodobnie w ciągu miesiąca, i że dostawcy „prawdopodobnie będą zagraniczni… we współpracy z laboratoriami farmaceutycznymi mającymi siedzibę we Francji i posiadającymi licencje na narkotyki.”

„Czeka nas jeszcze kilka miesięcy pracy zanim wydamy pierwsze recepty” dodał, „ale Francja jest teraz oficjalnie zobowiązana do dostępu do medycznej marihuany”.

Drobnym druczkiem…

Obecnie francuski rząd szacuje, że pierwsze bezpłatne recepty mogą zostać wydane już w marcu 2021 roku. W chwili obecnej mówi się, że eksperyment potrwa dwa lata. Nadzorować będzie je Ministerstwo Zdrowia i Solidarności.

Wciąż istnieją pewne warunki dotyczące programu, które nie zostały jeszcze ustalone i zostaną nakreślone przez dyrektora generalnego Francuskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Leków i Produktów Zdrowotnych. Wśród kwestii, które zostaną rozstrzygnięte, znajdują się forma i specyfikacje produktów na bazie konopi indyjskich, w tym cechy i skład; listę warunków, które będą kwalifikować się do udziału; oraz procedury przechowywania, dystrybucji, importu i kontroli konopi.

Firmy, które zdecydują się wziąć udział w tym nowym eksperymencie medycznym z konopiami indyjskimi, będą odpowiedzialne za bezpłatne dostarczenie własnego produktu i chociaż marihuana będzie bezpłatna, nadal będzie musiała spełniać odpowiednie standardy farmaceutyczne.

ANSM będzie odpowiedzialna za wdrożenie rejestru pacjentów, który będzie aktualizowany za zgodą pacjentów przez lekarzy i apteki.

Istnieją również pewne ograniczenia, które mogą uniemożliwić pacjentom dostęp do darmowej marihuany. Podobnie jak w całej Europie, medyczna marihuana nie będzie dostępna za darmo dla całej społeczności. Nie będzie także wydawana jako alternatywa dla innych leków, ale raczej jako ostateczność.

Dodatkowo lekarze i apteki, którzy chcą się zaangażować, będą musieli ukończyć odpowiedni program szkoleniowy, a następnie zgłosić się na ochotnika do badania, a firmy zainteresowane zaangażowaniem będą musiały zapewnić własną marihuanę. Ponadto, budżet programu nadal wymaga zatwierdzenia przez francuski parlament.

Mimo to, niezależnie od tych potencjalnych niepowodzeń i faktu, że konopie indyjskie są ogólnie przepisywane z zachowaniem ostrożności we Francji, ten przełomowy eksperyment może przygotować grunt pod uspołecznioną medycynę konopną na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.