Użytkownicy rekreacyjnie nie wykazują „negatywnych wyników zdrowotnych”

jaskra-marihuana-medyczna-leczy-konopia-lepszy-thc-cbd

Nowe badania z USA nie znalazły żadnego związku pomiędzy stosowaniem marihuany i problemami zdrowotnymi wśród osób stosujących ją rekreacyjnie.

Specjaliści do spraw narkomani z Boston Medical Center i Boston University School of Medicine przestudiowali 589 osób dorosłych, które przeszły pozytywnie test na obecność narkotyków podczas ich wizyty w podstawowej przychodni zdrowia.

Po dokonaniu oceny częstotliwości stosowania marihuany przez nich, ogólnego stanu zdrowia i historii hospitalizacji, naukowcom nie udało się znaleźć żadnych znaków, że stosowanie marihuany miało negatywny wpływ na zdrowie tej grupy.

„Wyniki te sugerują, że częstotliwość stosowania marihuany wśród pacjentów, którzy wykazali pozytywny wynik na narkotyki nie może być powiązana z identyfikowaniem negatywnych skutków zdrowotnych w globalnej ocenie wykorzystania środków jakiejkolwiek eksploatacji zdrowia, choroby współistniejącej i statusu zdrowotnego.

Co ciekawe, wyniki te nie wykazały różnicy pomiędzy częstym a rzadkim użytkowaniem marihuany pod względem wpływu na zdrowie.

Badanie prowadzone przez Daniel Fuster, doktora habilitowanego z Clinical Addiction Research and Education Unit at BMC and BUSM, było jednym z pierwszych, które spojrzało na temat wpływu marihuany na eksploatację zdrowia w systemie opieki zdrowotnej.

Autorzy zauważyli znaczenie ich wyników w świetle tego faktu.

„Według naszej wiedzy, medyczne konsekwencje marihuany nie były zbyt często badane u dorosłych pacjentów z podstawowej opieki zdrowotnej.”

Badanie rekrutowało podmioty, które otrzymywały pozytywny wynik pod względem najczęściej wykorzystywanych narkotyków – 84% marihuanę, 25% kokainę, 23% opioidy, 8% inne narkotyki.

„Chociaż nie możemy porównywać użytkowników marihuany do tych, którzy nie stosowali nigdy żadnych narkotyków, nasze wyniki sugerują, że stosowanie marihuany ma mało wymierny wpływ na samodzielne zgłaszanie się do opieki zdrowotnej,” mówi Fuster.

Badanie zostało opublikowane przed drukiem i otrzymało wsparcie finansowe od National Institute on Drug Abuse (NIDA).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.