Dochody podatkowe ze sprzedaży detalicznej marihuany przekraczają wszelkie oczekiwania

medyczna-marihuana-marihuana-medycyna-lekarstwo-lek-doktor-cbd-roslina-zielona-roslina-marihuana

Przychody podatkowe ze sprzedaży detalicznej marihuany w stanach Kolorado, Oregon i Waszyngton przekraczają początkowe prognozy – według raportu Drug Policy Alliance.

Raport DPA stwierdza, że przychody podatkowe związane z marihuaną w Kolorado wyniosły 129 milionów dolarów w ciągu okresu 12 miesięcy, który zakończył się 31 maja 2016 – co dobrze przekroczyło wstępne szacunki wynoszące 70 milionów dolarów rocznie.
W Waszyngtonie dochody podatkowe wyniosły 220 milionów dolarów w ciągu okresu 12 miesięcy, który zakończył się 30 czerwca 2016 roku. Eksperci początkowo przewidywali, że sprzedaż detaliczna przyniesie jedynie 162 miliony dolarów nowych rocznych przychodów podatkowych.
W stanie Oregon, dochody podatkowe związane z marihuaną przynoszą około 4 milionów dolarów miesięcznie – prawie dwukrotnie tyle, co przewidywali eksperci. (Alaska stoi dopiero przed rozpoczęciem pobierania dochodów podatkowych od firm konopnych).

Raport stwierdza również, że zalegalizowanie marihuany dla dorosłych nie jest związane z jakimkolwiek wzrostem użytkowania substancji wśród młodzieży, ani też nie ma związku z negatywnym wpływem na bezpieczeństwo ruchu drogowego. „W stanach Kolorado i Waszyngton, po legalizacji, śmiertelność związana z ruchem drogowym pozostała statystycznie zgodna z poziomem sprzed legalizacji.”

Ponadto, aresztowania związane z marihuaną znacząco spadły w stanach, w których została ona zalegalizowana. Według raportu, łączna liczba wszystkich rocznych aresztowań związanych z marihuaną zmniejszyła się o 59 procent na Alasce, 46% w Kolorado, o 85% w DC, o 50% w stanie Oregon. W stanie Waszyngton, liczba dokumentów sądowych związanych z marihuaną spadła o 98%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog, portal o marihuanie, konopi indyjskiej, cannabis.