Weterani upominają się o reformę dotyczącą medycznej marihuany

medyczna-marihuana-uprawa-medycznej-marihuany-nasiona-uprawa-marihuany-nasiona-marihuany-medycyna-medyczna-marihuana-leczenie-cbd

Dwie czołowe grupy wojskowych weteranów wymagają podjęcia przez urzędników federalnych kroków mających na celu zwiększenie dostępu do medycznej marihuany.

Na dorocznej konwencji, członkowie American Legion wygłosili przemowę zwracającą się do Kongresu, która obejmowała zmienienie klasyfikacji marihuany (obecnie zaklasyfikowana jest ona jako substancja Grupy 1) oraz promowanie badań nad wykorzystanie rośliny jako potencjalnego leczenia stresu pourazowego oraz urazów mózgu. American Legion posiada prawie 2.5 miliona członków, co czyni ją największą organizacją zrzeszającą weteranów w Stanach Zjednoczonych.

Druga wojskowa grupa weteranów, American Veterans (AMVETS), zdecydowała w połowie sierpnia „wspierać prawo weteranów do stosowania medycznej marihuany w celach terapeutycznych, w stanach i krajach, gdzie jest to legalne, oraz w przypadku, gdzie jest ona przepisana przez profesjonalnych lekarzy. Grupa liczy około 250.000 członków.

Zgodnie z prawem federalnym, lekarze z Wirginii nie mogą zalecać medycznej marihuany weteranom, nawet jeśli znajdują się oni w krajach, w których medyczna marihuana jest legalna. W maju, zarówno Izba i Senat przegłosowały projekt ustawy 2017 Military Construction, Veterans Affairs and Related Agencies Appropriations w celu umożliwienia lekarzom zalecanie terapii z wykorzystaniem marihuany. Jednak, Republikanie z House Appropriations Committee zdecydowali w czerwcu, aby usunąć projekt z wyborów.

Badania kliniczne w celu oceny bezpieczeństwa i skuteczności stosowania marihuany w leczeniu PTSD trwają zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i w Kanadzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.