Krótka historia konopi

Niektóre z najwcześniejszych dowodów uprawy konopi pochodzą z odcisków linowych na uszkodzonej chińskiej ceramiki, około 10.000 p.n.e., jak mówi Psychology Today. Chińczycy używali konopi do odzieży, cięciwy, papieru.
Przez setki lat w tajemnicy trzymali sztukę wytwarzania papieru, ale w końcu Japończycy nauczyli się tego w piątym wieku naszej ery, a Arabowie dostali sekret dzięki chińskim więźniom w dziewiątym wieku.

W drugim wieku naszej ery, chińscy lekarze używali cannabis jako środka znieczulającego, zgodnie z danymi Psychology Today. W 16 wieku, Europejczycy stosowali konopie w celach żywnościowych oraz w tekstyliach. Kolonialni Amerykanie, w tym George Washington, uprawiali konopie (według MountVernon.org).

Istnieje legenda, że Konstytucja USA, Bill of Rights and the Declaration of Independence, była pisana na papierze z konopi. Nie jest to jednak prawda. Dokumenty umieszczone w narodowych archiwach zostały napisane na pergaminie, który jest skórą zwierzęcą, prawdopodobnie baranią. Zgodnie z analizą wykonaną przez konserwatorów, papier, który Thomas Jefferson wykorzystywał do swojego projektu jest prawdopodobnie holenderskiego pochodzenia. Mimo, że w tym czasie konopia była powszechnie stosowana do produkcji papieru w południowej Europie, Holendrzy byli bardziej skłonni do korzystania z lnu.

Ograniczenia w Stanach Zjednoczonych rozpoczęły się w 1937 roku, jak twierdzi Hemp Industries Association. Opodatkowanie oraz regulacje dotyczące licencji utrudniły rolnikom uprawę konopi.

Podczas II Wojny Światowej, brak dostępności abaki i juty skłoniły rząd do rozpoczęcia kampanii pro – rolniczej względem konopi, w tym wideo o nazwie „Hemp for Victory”, w celu zaspokojenia popytu na liny. Popyt na konopie spadł zaraz po zakończeniu wojny, a ograniczenia rządowe zostały wznowione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.