Wartości Odżywcze Nasion Konopi

sniadanie-zdrowe-znasionami-konopi

Jakie są Wartości Odżywcze Nasion Konopi?

Nasiona konopi znane są na całym świecie jako doskonały składnik do pielęgnacji skóry, jak również w żywności dla ludzi, ponieważ są bogate w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, omega-3, omega-6, omega-9 i GLA, a także są bogate w białko, które zawiera idealny profil aminokwasów.

Nasiona Cannabis sativa znane były jako ważne źródło pokarmu przez tysiące lat kultury starego świata. Odmiany nielekowych konopi, powszechnie określane po prostu jako konopie, nie były badane szeroko pod względem ich potencjału żywieniowego, nie jak nasiona konopi zostały wykorzystane w dużej mierze w procesach przemysłowych i rynków żywnościowych, które opracowane zostały w 20 wieku.

Proszek z nasion konopi jest produktem, który powstaje po zgnieceniu nasion i ekstrahowaniu oleju. Proszek nadal zawiera 25% białka i stanowi doskonałe źródło dietetycznego błonnika u ludzi i zwierząt. Może być wykorzystany do zrobienia mleka i sera, bez mlecznych lodów, hamburgerów i wielu innych rzeczy.

Proszek z nasion konopi może być przerobiony na mąkę, aby z niej wykonać pieczywo, naleśniki i makarony. Proszek może być również stosowany do warzenia piwa.

Proszek z nasion konopi jest także czasami znany jako białkowy proszek konopny.

Technicznie jako orzechy, nasiona konopi zawierają zazwyczaj ponad 30% oleju i około 25% białka, przy znacznej ilości błonnika, witamin i minerałów.

Olej konopny zawiera ponad 80% wielonasyconych kwasów tłuszczowych (PUFA), a także jest wyjątkowo bogatym źródłem dwóch niezbędnych kwasów tłuszczowych (EFA), kwas linolowy (18:2 omega-6) oraz kwas alfa-linolenowy (18:3 omega-3).

Stosunek omega-6 do omega-3 (n6/n3) w oleju z nasion konopi wynosi zwykle od 2:1 do 3:1, co uważane jest za optymalny dla zdrowia. Ponadto, biologiczne metabolity gamma-linolenowy (18:3 omega-6; „GLA”) i kwas stearydonowy (18:4 omega-3; „SDA”) są obecne w oleju.

Dwa główne białka w nasionach konopi to edestyny i albuminy. Oba te białka są bardzo wysokiej jakości, są łatwo przyswajalne i zawierają istotne odżywcze ilości wszystkich niezbędnych aminokwasów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.