Różnice między paleniem a jedzeniem marihuany

Mimo iż obie metody mogą doprowadzić każdego z nas do skrajnego haju, istnieją oczywiste różnice między paleniem a jedzeniem marihuany.

1. Absorpcja THC

Ogólnie uważa się, że produkty spożywcze, które zawierają marihuanę są mocniejsze niż marihuana, która jest palona. Dzieje się tak dlatego, że kiedy marihuana spożywana jest w formie pokarmu, THC w niej zawarte metabolizuje się w wątrobie, gdzie ulega przekształceniu w 11hydroxyl THC. Ten aktywny metabolit przenika przez barierę krew – mózg, powodując intensywne efekty.
Po inhalacji THC następuje całkowicie inny proces. THC przechodzi przez żołądek i wątrobę i podróżuje bezpośrednio do mózgu. Z tego powodu skutki palenia marihuany są szybsze, ale też szybciej ustępują.

2. Czas trwania haju

Istnieje zasada, która mówi, że pokarmy z marihuaną stosuje się rozpoczynając od małych porcji i czekania, aż pojawią się pierwsze efekty. Ze względu na to, że produkty spożywcze muszą zostać strawione i zmetabolizowane, może to potrwać od 30 minut do 2 godzin (ale efekty mogą również potrwać kilka godzin). Skutki te różnią się w zależności od ilości marihuany jaką spożyjesz. Mniejsza ilość da łagodne, ale komfortowe efekty, co pożądane jest zwłaszcza u początkujących. W porównaniu do palonej marihuany, produkty spożywcze są łagodne i wprowadzają jedynie niewielkie stężenie kannabinoidów do krwiobiegu. Spożywanie produktów z marihuaną może dać jedynie 10 – 20 procent THC we krwi, a palenie jej co najmniej 50 – 60 procent.

3. Trudno jest dokładnie wykalkulować dawkę THC znajdującą się w produktach spożywczych

Niełatwo jest określić zawartość THC w produktach spożywczych. Ze względu na to, że istnieje pewne opóźnienie między spożywaniem a początkiem pożądanych efektów, konsumenci mogą czasami przeszacować dawkę marihuany.
Z drugiej strony, wdychanie cannabis wraz z natychmiastowymi efektami pozwala konsumentom dostosować dawkę zgodnie z życzeniami.

4. Produkty spożywcze są zdrowszą opcją w porównaniu do palenia

Spożywanie marihuany z jedzeniem staje się coraz bardziej popularne wśród ludzi, którzy nie lubią palenia lub martwią się długoterminowymi problemami, które potencjalnie mogą być z tym związane. Mimo iż wapowanie marihuany jest zdrowszą alternatywą, jak wiadomo, produkty spożywcze często zapewniają o wiele trwalsze efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.