Uprawa indoor – wsparcie dla obfitych pąków

Każdy lubi kiedy rośliny produkują duże pąki; ale jeśli są one zbyt ciężkie, może ucierpieć na tym nasza cała uprawa. Na szczęście, istnieje kilka sposobów na to, aby wspomóc nasze rośliny. Mamy dla ciebie dzisiaj metody, które pozwolą ci cieszyć się dużymi plonami bez obaw.

1. Wiązanie roślin żyłką.

Klasyczny sposób wspierania roślin strukturalnie polega na zastosowaniu żyłki. Metoda ta ma dwie różne możliwości. Pierwsza polega na przewiązaniu żyłki między gałęzią a ciężkim pąkiem i silnym głównym pniem rośliny, a druga polega na wykorzystaniu pędów bambusa – wbijamy w ziemię pędy bambusa i przywiązujemy do nich żyłką ciężkie pąki. Druga metoda wymaga trochę więcej pracym ale jest skuteczniejsza i pomaga roślinom zachować właściwy kształt. Pamiętaj, aby zawsze dbać aby żyłka nie wrzynała się w miąższ roślin i nie odcinała małych liści. Ponadto, przywiązując gałęzie do łodygi, pamiętaj aby zostawić im trochę luzu, gałęzie nie mogą być gwałtownie zginane lub w jakikolwiek sposób ograniczone.

Możliwe jest również wykorzystani sznurków, rzepów czy taśmy klejącej. To, co zadziałała najlepiej zależy od struktury, kształtu i odporności twoich roślin.

2. Okratkowanie.

Okratkowanie polega na zastosowaniu siatki z szeroką kratką, która wspiera wzrost roślin. Wykorzystać można w tym celu pionowe lub poziome kratownice. Warto, aby przed zastosowaniem tej metody zdobyć odpowiednią na jej temat wiedzę – jeśli kratka będzie ustawiona nieprawidłowo, może ona ograniczać zarówno światło słoneczne, jak i przepływ powietrza do niższych części roślin, co z kolei może spowodować zahamowanie wzrostu oraz inne negatywne skutki uboczne. Z pewnością nie jest to odpowiednia metoda dla początkujących hodowców.

3. Wykorzystanie klatek do sadzenia pomidorów.

Możesz umieścić rośliny marihuany w klatkach do sadzenia pomidorów. Klatki te powodują, że gałęzie marihuany mają coś, na czym mogą się wesprzeć. Ze względu na to, że rośliny pomidorowe i rośliny cannabis mają inny kształt, metoda ta potrzebuje niewielkiej konfiguracji. Klatki dla pomidorów zwykle są wąskie u dołu i szerokie na górze, podczas gdy rośliny cannabis są zwykle szerokie u dołu i wąskie u górze – w związku z tym musisz zaopatrzyć się w sznurki, rzepy, żyłki, które pomogą ci w przymocowaniu dolnych części rośliny do klatki. Metoda ta może nie być najlepszym rozwiązaniem w przypadku młodych roślin, ponieważ wykorzystanie klatki sprawi, że dostanie się do roślin będzie nieco utrudnione.

4. Nawożenie.

Jeśli chcesz, aby łodygi twoich roślin były silniejsze, musisz sięgnąć do źródła: składniki odżywcze w glebie. Zainwestuj w nawóz bogaty w wapń, potas, fosfor. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog, portal o marihuanie, konopi indyjskiej, cannabis.