Materiały odblaskowe w uprawie marihuany

Światło jest tym, co karmi twoje rośliny. Hodowcy indoor zazwyczaj muszą używać sztucznych świateł w swoich uprawach. Jednak hodowcy, którzy osiągają najlepsze plony posiadają jedną wspólną cechę – wszyscy używają materiałów odblaskowych w swoich uprawach. Dzisiaj chcemy specjalnie dla was przeanalizować najpopularniejsze rodzaje właśnie tych materiałów, które świetnie nadadzą się w uprawie indoor.

• Dlaczego w ogóle takie materiały są potrzebne?

Prawie wszyscy hodowcy cannabis zgadzają się, że materiały odblaskowe są istotnym elementem wysokowydajnej uprawy. Najlepszym źródłem światła jest zdecydowanie światło słoneczne. Ale kiedy uprawiasz cannabis indoor, nie ma wyjścia, musisz postawić na sztuczne światła. A jeśli nie chcesz w żaden sposób zmarnować potencjału tych świateł, dodatkowo zakup materiały odblaskowe. Korzystanie z odpowiedniego rodzaju materiałów odblaskowych może zwiększyć wydajność nawet o 30 procent. Jednak niewłaściwe materiały mogą wypalić dziury w roślinach i zmniejszyć wydajność dramatycznie… zapraszamy do czytania!

• Namioty do uprawy cannabis

Namioty przeznaczone do uprawy cannabis posiadają samodzielne ściany i każda z nich wykonana jest z wysoce odblaskowego materiału. Większość nowoczesnych namiotów posiada także różne gatunki Mylaru. Firma GreenQube postanowiła pójść o krok dalej i opracowała specjalny biały Mylar o nazwie Spectrax, zaprojektowany z myślą o maksymalnym odbijaniu LED.

Białe, pokryte plastikiem namioty odeszły już dawno do lamusa, i bardzo niewielu producentów nadal używa tego materiału. Błyszczące, srebrne wnętrza są najczęstszym i prawdopodobnie najlepszym wyborem porównując stosunek jakości do ceny. W przypadku zwykłego, przeciętnego hodowcy namiot wyłożony standardową, srebrną podszewką Mylar to naprawdę wszystko, czego on potrzebuje.

• Reflektory do lamp

W przypadku lamp HID, klosze odblaskowe w kształcie młotka uważa się za najlepsze. Błyszczące, gładkie reflektory nie sprawdzają się wcale; kształt młotkowy rozprowadza światło bardziej równomiernie.

Jeśli chodzi o reflektory, w ich przypadku zdecydowanie sprawdza się powiedzenie im większy tym lepszy. Małe, wąskie lampy nie są w stanie odbijać tyle światła co długie i szerokie skrzydło. Obecnie na rynku istnieje wiele dodatkowych zestawów, które oferują szerokie kaptury specjalnie zaprojektowane do uprawy większej liczby roślin.

Moduły LED nie wymagają reflektorów, ponieważ diody LED same w sobie zbudowane są z wysoce odblaskowego materiału. W większości popularnych HID można stosować CFL, pod warunkiem, że posiadają one złączkę śrubową

• Mylar

Mylar to prawdopodobnie najlepsza opcja jeśli chodzi o pokrycie ścian niestandardowego pokoju uprawy. Nie jest tak drogi jak kiedyś i odbija aż 90 procent światła. Każdy przyzwoity sklep ogrodniczy posiada w swojej ofercie rolki Mylaru. Materiał ten został wynaleziony przez NASA. Przy aplikacji pamiętaj o tym, aby dokładnie przykleić materiał do powierzchni, bez niepotrzebnych bąbelków, ponieważ to one później przekształcają się w tzw. „gorące punkty”.

• Orca

Orca jest jednym z najnowszych materiałów odblaskowych i tym samym najdroższym. Obecnie nieco cieżko znaleźć jest sklep, w którym można kupić ten materiał w rolkach. Nie jest on jeszcze zbyt popularny w Europie. Orca jest to bardzo zaawansowana technologicznie tkanina, która wykorzystuje krystaliczną mikrofibrę, zwiększając tym samym odbicie światła o 90 procent. Tutaj również trzeba unikać pęcherzyków powietrza oraz nierówności podczas aplikacji jej na ścianach.

• Białe, plastikowe tkaniny

Tanie rolki z białej, plastikowej tkaniny mogą dać nawet 80 – 90 procent odbicia. Jednak pojawia się tutaj dość mocny minus – materiał ten może się zacząć topić i niestety, ale często odkleja się on od ścian, jeśli w pomieszczeniu uprawy jest zbyt gorąco. Nie jest to najlepszy materiał, jednak jeśli nie masz oszałamiającego budżetu, sprawdzi się on przyzwoicie. Jest on łatwy do znalezienia, sprzedaje go praktycznie każdy sklep z akcesoriami ogrodniczymi.

• Biała farba

Matowa, biała farba jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem, jeśli masz ograniczone fundusze i dość dużą uprawę. Biała farba jest prawie tak dobra jak wszystkie powyższe opcje i zazwyczaj gwarantuje 80 – 90 procent odbicia. Jedyną prawdziwą wadą jest ilość pracy jaką musisz włożyć w dokładne pomalowanie całego pomieszczenia. Aby zapewnić jak najlepsze pokrycie musisz kupić zarówno wałki jak i pędzle i koniecznie nałożyć dwie warstwy farby.

• Folia aluminiowa

Spopularyzowana przez Ricky z Trailer Park Boys, jest to dość surowy materiał i nie jest on najlepszym wyborem jeśli mamy być szczerzy. Folia aluminiowa oferuje tylko około 50 procent odbicia. Co gorsza, jest niewiarygodnie nietrwała i tworzy wiele punktów zapalnych, bez względu na to jak dokładnie przykleisz ją do ściany. Jest to jeden z materiałów, które polecamy unikać.

• Lustra

Jeśli chodzi o materiały, których nie należy unikać, są to zdecydowanie lustra. Po prostu tego nie rób. Lustra mogą wydawać się naprawdę realną opcją, ale uwierz nam, nie sprawdzą się one w przypadku uprawy marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.