Trzy podstawowe metody uprawy marihuany

Istnieje wiele różnych sposobów uprawy marihuany, przy czym odbywają się one albo na zewnątrz albo wewnątrz (odpowiednio: outdoor lub indoor).
Niezależnie od klimatu w którym dana osoba mieszka, praktycznie każdy może z łatwością oraz powodzeniem uprawiać cannabis dzięki zarówno innowacyjnym technikom uprawy jak i osobistemu zaangażowaniu.

Po wybraniu nasion lub szczepek pożądanej odmiany musisz wybrać jedną z podstawowych metod uprawy cannabis. Jakie są to metody?

3 PODSTAWOWE METODY UPRAWY ROŚLIN CANNABIS

UPRAWA OUTDOOR

Uprawa cannabis outdoor daje całkiem sporo miejsca do uprawy. Sadzone z dostępem do dużej ilości światła słonecznego na żyznej glebie, cannabis kwitnie w swoim naturalnym środowisku. Dostępne są nawet specjalne odmiany nasion, które przeznaczone są wyłącznie do uprawy outdoor.

Uprawa cannabis w glebie outdoor jest najłatwiejszą oraz najtańszą metodą uprawy. Nie jest wymagane żadne specjalne wyposażenie. Nawet nawozy stosowane przy uprawie cannabis nie muszą być jakieś wyszukane; wystarczą te zakupione w zwykłym sklepie ogrodniczym. Jednak jedną z wad tej metody jest fakt, że zła gleba równa się niezdrowym roślinom. Aby zapewnić, że uzyskamy owocne plony, należy używać gleby bogatej w minerały oraz inne składniki odżywcze, który rośliny potrzebują do rozwoju.

UPRAWA HYDROPONICZNA

Hydroponiczna uprawa cannabis jest świetnym wyborem dla każdego, komu zależy na wysokich plonach bez bałaganu związanego z uprawą glebową. Rośliny uprawiane są w żwirze trzymanym w korytach lub glinianych donicach, które oprócz tego wypełnia woda oraz specjalne nawozy.

Uprawa hydroponiczna jest o wiele droższa niż tradycyjne metody glebowy. Wymaga ona zakupu pomp, pojemników, zbiorników i wielu innych akcesoriów przed rozpoczęciem projektu. Ta metoda wymaga również od hodowcy nieco więcej pracy, ponieważ poziomy składników odżywczych, a także poziom pH muszą być konsekwentnie monitorowane.

Hydroponiczna uprawa cannabis zajmuje dużo miejsca, ale dla ogrodników, którzy chcą poświęcić swój czas, wysiłek oraz pieniądze, z pewnością metoda ta to okazja do uprawy pięknych roślin dających wysokie plony .

UPRAWA AEROPONICZNA

Hodowcy marihuany, którzy chcieliby spróbować czegoś nowego oraz interesującego, powinni zainteresować się metodą aeroponiczną. Uprawa aeroponiczna polega na hodowaniu korzeni roślin w powietrzu – zamiast gleby, żwiru lub innego podłoża.

Uprawa cannabis za pomocą aeroponiki przynosi niewiarygodnie duże plony i jest uznawana za najszybszą metodę do uprawy marihuany. Jednak warto zaznaczyć, aeroponika nie jest metodą uprawy nadającą się dla osób początkujących. Metodę tą powinni próbować tylko doświadczeni hodowcy, ponieważ w przypadku uprawy aeroponicznej, bardzo łatwo można popełnić jakiś błąd, a niestety – w większości przypadków rośliny nie są w stanie tego wybaczyć. Metoda ta jest prawdziwie bezlitosna. Jeśli poziom pH lub poziom składników odżywczych jest nieprawidłowy, nasze plony mogą umrzeć w bardzo krótkim czasie.

I chociaż wymaga to więcej pracy niż uprawa glebowa i wymaga co najmniej takich samych nakładów zarówno czasu jak i pieniędzy co uprawa hydroponiczna, aeroponika, jeśli zostanie właściwie wykonana, może zapewnić hodowcom naprawdę niesamowite plony; takie jakich nigdy wcześniej nie widzieli na oczy.

Jaka jest twoja ulubiona metoda uprawy roślin cannabis? Koniecznie daj nam znać w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.