Nawożenie uprawy wodą kokosową

Czy można nawozić uprawę wodą kokosową?

Dzisiaj w artykule przyjrzymy się możliwości wykorzystania wody kokosowej jako nawozu dla roślin cannabis przez ich cały cykl życia. Jeśli szukasz organicznej alternatywy dla chemicznych nawozów, odpowiedzią może być woda kokosowa.

Co to jest woda kokosowa?

Woda kokosowa to bogata w składniki odżywcze woda znajdująca się w kokosach. Jednak nie myl wody kokosowej z mlekiem kokosowym, który pochodzi z miąższu kokosowego; woda kokosowa to przezroczysty płyn znajdujący się w zielonych kokosach. Ten niskokaloryczny, naturalnie odżywczy i energetyczny napój dla ludzi, jest także wspaniałym nawozem dla roślin.

Chociaż jest to w 96 procentach czysta woda, w pozostałych 4 procentach dzieje się magia; te 4 procent to cytokininy, wapń, magnez, potas, i inne materiały.

W jaki sposób woda kokosowa może sprawdzić się w przypadku cannabis?

1. Nasiona, szczepki

Woda kokosowa zawiera także kwas giberelinowy, o którym jak wiadomo, zwiększa szybkość kiełkowania nasion i wzmacnia rozwój korzeni sadzonek. Cytokininy są hormonami, które sygnalizują podział komórek i pomagają we wzroście korzeni i pędów. Jako alternatywę dla formuł do sadzonek z pewnością warto spróbować domowego roztworu wody kokosowej do następnej partii. Polecamy około 15ml/l wody kokosowej rozcieńczonej w czystej wodzie – jest to doskonały, organiczny roztwór idealnie nadający się zarówno do kostek korzeniowych jak i wełny mineralnej.

2. Rośliny w fazie wegetatywnej

Ponownie, cytokininy znajdujące się w wodzie kokosowej są nieocenionym stymulantem podczas uprawy wegetatywnej. Rozcieńczając 15ml wody kokosowej w litrze czystej wody, możesz stworzyć swój własny nawóz na jej bazie. Hodowcy eksperymentują z różnymi dawkami i różnymi odmianami cannabis, aby uzyskać jak najlepszy wynik, i z raportów wynika, że od 15ml do 50ml to najbardziej odpowiednia dawka.

3. Rośliny cannabis rosnące w suchych warunkach

Podczas fali upałów lub długiego okresu wysokich temperatur, rośliny cannabis mogą być naprawdę spragnione i niezbędne może okazać się ich codzienne podlewanie. Hodowcy outdoor stają przez ogromnym dylematem tego, jakich ilości nawozu należy używać na zwiększoną objętość wody.

Woda kokosowa to idealne rozwiązanie tego problemu. Lekki roztwór wody jest o wiele lepszy niż ciężkie nawozy chemiczne. Tymczasowe żywienie roślin wodą kokosowa jest nieskomplikowane i mało prawdopodobne, że doprowadzi to do nadmiernego odżywienia czy niedoborów. Woda kokosowa może uratować twoje rośliny podczas suszy.

4. Rośliny z niedoborami

Leczenie roślin cannabis cierpiących na niedobory na każdym etapie cyklu życia zazwyczaj rozpoczyna się po prostu od czystej wody. Woda kokosowa zawiera wiele mikroelementów, których wymagają rośliny cannabis. Jak pokazują różnego rodzaju raporty, przepłukanie ich lekkim roztworem wody kokosowej działa jako korzystny tonik.

W późnej fazie kwitnienia powszechne są niedobory wapnia/ magnezu, niezależnie od medium uprawy. Niektóre odmiany cannabis potrzebują więcej mikroelementów niż inne. Ale często, chemiczne nawozy gromadzące się w podłożu prowadzą do pewnego rodzaju blokad. W takim przypadku kluczowa może okazać się woda kokosowa. Nie wspominając już, że spłukanie zbiorów wodą kokosową dodaje roślinom trochę smaku. Woda kokosowa bogata jest także w naturalne cukry, które pomagają w rozwoju roślin cannabis.

Czy warto stosować wodę kokosową?

Woda kokosowa ma tak wiele potencjalnych zastosowań w całym cyklu życia cannabis, że można ją wręcz nazwać suplementem niezbędnym. Czy warto nią całkowicie zastąpić butelkowane nawozy? Zdecydowanie nie, ale włączenie jej do schematu odżywianie jest naprawdę dobrym pomysłem.

Naszym zdaniem woda kokosowa jest cennym dodatkiem w każdym ogrodzie. Woda kokosowa jest bardzo wszechstronna. Z pewnością nie zatyka systemu wodnego i można ją równie łatwo dodać do każdego medium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.