Spłukiwanie roślin cannabis wodą

Przed każdym zbiorem cannabis, składniki odżywcze muszą zostać dobrze wypłukane z roślin marihuany. Takie działanie gwarantuje nam uzyskanie fantastycznych oraz wilgotnych pąków.

Rośliny cannabis potrzebują składników odżywczych aby się poprawnie rozwijać. Te składniki odżywcze dodawane są do uprawy w postaci stałej lub płynnej i kolejno absorbowane są przez rośliny pomagając im w prawidłowym wzroście. Jednak pod koniec fazy kwitnienia – kiedy rośliny są już prawie gotowe do zbiorów, musimy pozbyć się nadmiaru składników odżywczych.

Prawdopodobnie słyszałeś kiedyś o przepłukiwaniu roślin cannabis wodą? Jeśli nie, mamy dzisiaj dla ciebie odpowiedni artykuł.

Kiedy rośliny marihuany absorbują odpowiednie składniki odżywcze, gromadzą one znaczące poziomy pierwiastków, które nie są pożądane do spożycia dla ludzi. Pąki pełne składników odżywczych smakują chemicznie oraz mogą powodować bóle głowy, a także mdłości. Każdemu hodowcy zależy na jak najprzyjemniejszym smaku pąków. Pąki, które po spaleniu pozostawiają po sobie popielaty/szary popiół są tymi, które chcemy uzyskać – pąki pełne składników odżywczych pozostawiają po sobie popiół w kolorze czarnym.
Jak więc można poprawnie oraz skutecznie przepłukać nasze rośliny marihuany? Zapraszamy do czytania.

Przed przepłukaniem roślin należy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak podłoże rośliny, jej dojrzałość, pożądany czas zbioru, zastosowane metody przepłukiwania oraz pH wody.

Kluczowe znaczenie ma także czas przepłukiwania roślin. Jeśli zrobi się to zbyt wcześnie, pąki nie będą w stanie wykorzystać pełni swojego potencjału. Jeśli przepłuczesz je zbyt późno – może okazać się już za późno i pąki przesiąknięte będą chemią.

Dobry czas na przepłukanie roślin uprawianych w glebie jest na około 2 tygodnie przed zbiorem pąków. Ale oczywiście zależy to również od tego, jak szybko dojrzewa dana odmiana; jeśli dojrzewa szybko, wystarczy 1 tydzień przed zbiorami.

Korzenie roślin marihuany posiadają warstwę ochronną, która zapobiega wchłanianiu przez rośliny nadmiaru składników odżywczych. W przypadku ustawień hydroponicznych, zmiana składników odżywczych ma natychmiastowy wpływ na nasze rośliny, podczas gdy w glebie może być obecnych wiele składników odżywczych i rośliny nadal nie będą wykazywać żadnych oznak ich działania. Z tego powodu, rośliny uprawiane hydroponicznie jest o wiele łatwiej spłukać i tym samym proces powinien odbywać się na kilka dni lub około tygodnia przed zbiorami.

Wyjątkiem jest sytuacja, gdy rośliny karmione są organicznie. Dokarmianie roślin organicznie dokarmia drobnoustroje znajdujące się w glebie, co z kolei zapewnia roślinie elementy niezbędne do przetrwania. Ze względu na to, że rośliny nie są karmione bezpośrednio, gleba nie będzie gromadzić w sobie nadmiaru składników odżywczych – i takie rośliny nie wymagają przepłukiwania wodą przed zbiorami.

Najprostszą metodą przepłukiwania roślin marihuany jest podlewanie ich wodą o odpowiednim poziomie pH bez dodatkowych składników odżywczych – na około 2 tygodnie przed zbiorami, tylko czysta woda. Brak dodatku składników odżywczych sprawi, że roślina zacznie zużywać zmagazynowane składniki odżywcze i zmusi ją do wytworzenia większej ilości pożądanych kannabinoidów.

Upewnij się jednak, że pH wody jest odpowiednie.

Oprócz tego, do przepłukiwania roślin możesz także wykorzystać sole mineralne. Jest to doskonała metoda płukania roślin uprawianych z pomocą systemów hydroponicznych. Sole mineralne są zbyt duże, aby mogły zostać wchłonięte przez rośliny cannabis; sole gromadzą nadmiar składników odżywczych, ułatwiając przepłukanie wszystkich niepożądanych związków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog, portal o marihuanie, konopi indyjskiej, cannabis.