Pensylwania zatwierdza stosowanie cannabis w uzależnieniu od opioidów

Pensylwania zatwierdza stosowanie cannabis w leczeniu uzależnieniu od opioidów.

Pensylwania dodała cztery nowe choroby do listy warunków kwalifikujących się do programu cannabis. Jednym z nich jest zaburzenie stosowania opioidów.

Włączenie uzależnienia od opioidów do listy warunków kwalifikujących daje 21 stanów, które można leczyć marihuaną.

„Rozszerzyliśmy liczbę leczonych marihuaną schorzeń o choroby neurodegeneracyjne, choroby terminalne, dyskinetyczne i spastyczne zaburzenia ruchowe oraz zaburzenia związane z używaniem opioidów”, mówi dr Rachel Levine z Pensylwanii.

Levine powiedział, że chociaż marihuana niekoniecznie będzie pierwszym lub jedynym substytutem innych, bardziej ugruntowanych metod leczenia uzależnienia od opioidów, stosowanie cannabis może okazać się opłacalne dla niektórych osób.

„Udostępniamy medyczną marihuanę pacjentom, jeśli w ich przypadku zawiodą wszystkie inne metody leczenia lub lekarz zaleci jej stosowanie w połączeniu z innymi, tradycyjnymi terapiami”, mówi Levine.

Patrick Nightingale, adwokat i dyrektor rozdziału w Pittsburghu National Organization for the Reform of Marijuana Laws (NORML), zauważył, że szybkie działanie dr Levine ratuje wiele żyć.

„Nikt nie spodziewał się, że stanie się to z taką prędkością, ale tym lepiej dla cierpiących pacjentów” – powiedział Nightingale. „Rzeczywiście, prawdziwym czynnikiem zmieniającym grę jest decyzja o dodaniu zaburzenia używania opioidów do listy warunków kwalifikujących się do leczenia medyczną marihuaną.”

Według danych z 2016 r. Z amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC), Pensylwania była na czwartym miejscu wśród pięciu stanów USA o najwyższych wskaźnikach zgonów z powodu przedawkowania opioidów.

Levine zwraca również uwagę, że dodanie zaburzenia używania opioidów jako zatwierdzonej jednostki chorobowej „umożliwia przeprowadzenie badań nad skutecznością marihuany w leczeniu zaburzenia używania opioidów, ponieważ w ramach naszego programu badawczego można badać tylko zatwierdzony stan”.

Demokratyczny Gubernator Tom Wolf ogłosił, że Departament Zdrowia certyfikuje osiem uniwersytetów w Pensylwanii jako Certyfikowane Akademickie Centra Badań Klinicznych, które „pomogą kształtować przyszłość leczenia pacjentów, którzy są w rozpaczliwej potrzebie nie tylko tutaj, ale w całym kraju. ”

Departament zdrowia stanu Pensylwania zatwierdził również sprzedaż konopi indyjskich w postaci kwiatów w przychodniach. Kiedy program marihuany medycznej miał swój początek, dostępne były tylko droższe oleje z konopi indyjskich.

„Zezwolenie na stosowanie kwiatów to kolejna ważna kwestia ze względu na niższą cenę”, mówi Nightingale. „Chociaż prawo zabrania palenia, pacjenci mogą teraz swobodnie odparowywać (wapować) kwiaty konopi”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.