Najlepsze na złagodzenie bólu jest palenie marihuany

Badanie potwierdza, że najlepsze na złagodzenie bólu jest palenie marihuany.

Jak wynika z nowych badań, spośród ogromnej różnorodności dostępnych obecnie na rynku produktów z cannabis, najskuteczniejszym środkiem przeciwbólowym wydaje się być suszony kwiat marihuany oraz produkty o wysokiej zawartości THC.

„Palenie całych kwiatów marihuany wiązało się z większą ulgą w bólu w porównaniu do innych rodzajów produktów, a wyższe poziomy tetrahydrokannabinolu (THC) były najsilniejszymi predyktorami występowania analgezji i efektów ubocznych we wszystkich pięciu kategoriach bólu”, napisali naukowcy z University of New Mexico (UNM). „Natomiast poziom kannabidiolu (CBD) zasadniczo nie był związany z łagodzeniem bólu, z wyjątkiem ujemnego związku między CBD a łagodzeniem bólu żołądkowo-jelitowego i bólu nieokreślonego”.

Korzystając z danych z aplikacji mobilnej, która ma na celu edukowanie użytkowników na temat produktów z cannabis, oraz pomaganie im w monitorowaniu doświadczeń, naukowcy odkryli, że większość osób, które zgłosiło samoleczenie marihuaną, doświadczyło krótkotrwałej, ale znaczącej ulgi w bólu.

„Zaobserwowaliśmy średnie zmniejszenie bólu o około 3 punkty na standardowej wizualnej analogowej skali bólu od 0 do 10, co jest zgodne z jego zastosowaniem jako środka przeciwbólowego na średnim poziomie”.

Odkrycia, opublikowane w „Complementary Therapies in Medicine” pod koniec lipca 2019 r., są najnowszym studium w obszernej literaturze naukowej, która pokazuje, że marihuana może pomagać ludziom z różnymi rodzajami bólu.

Celem badania była ocena, jak zmieniło się nasilenie bólu i jakie działania niepożądane wystąpiły po spożyciu cannabis oraz czy efekty te różniły się w zależności od produktu. Naukowcy wykorzystali informacje zebrane z aplikacji Releaf, mobilnego oprogramowania opracowanego przez trzech autorów badania i wydanego w 2016 r.
Aplikacja pozwala użytkownikom monitorować efekty cannabis, pomagając im w zrozumieniu różnic między produkty i metody dostarczania substancji.

Według danych wygenerowanych przez użytkowników, większość z nich zauważyła zmniejszenie doświadczanego bólu po spożyciu marihuany. Kwiaty przynoszą to samo uczucie ulgi w bólu, co koncentraty oraz leki zastosowania miejscowego, oraz większą ulgę niż produkty jadalne, kapsułki czy nalewki. Palacze kwiatów zgłaszali mniej negatywnych skutków ubocznych niż użytkownicy koncentratów.

Badanie – które nazywa dane z aplikacji „największą bazą danych sesji cannabis w czasie rzeczywistym w Stanach Zjednoczonych – przeanalizowało 20,513 sesji cannabis zarejestrowanych w aplikacji przez 2987 osób między 6 czerwca 2016 roku a 24 października 2018 roku.

„Nasze wyniki potwierdzają, że używanie konopi indyjskich jest stosunkowo bezpiecznym i skutecznym lekiem łagodzącym ból i jest to najważniejsza wiadomość, której można się nauczyć z naszych wyników”, mówią naukowcy.

„Korzyścią dla społeczeństwa jest również to, że jest ono w stanie odpowiedzialnie rozważyć prawdziwe ryzyko oraz korzyści wynikające z wyboru leków przeciwbólowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog, portal o marihuanie, konopi indyjskiej, cannabis.