Wniosek o dekryminalizację cannabis w Kansas zbiera sporo podpisów

Wygląda na to, że Kansas City, Missouri będzie prawdopodobnie głosowało za legalizacją marihuany podczas kolejnego cyklu wyborczego w kwietniu. Decyzja taka pojawiła się po zebraniu wystarczającej liczby podpisów pod petycją inicjatywy mającej na celu legalizację marihuany.

Wniosek ma na celu zmianę obowiązującego prawa i traktowanie posiadania do 35 gramów marihuany jako naruszenie prawa, co grozić będzie grzywną w wysokości 25 dolarów.
Rzeczniczka Jamie Kacz w raporcie powiedziała, że zmiana podobna jest do tej, która już nastąpiła w St. Louis oraz Kolumbii.

Inicjatywa została poparta przez NORML, oraz zebrała ponad 2.000 podpisów od zarejestrowanych wyborców.
Zanim wniosek znajdzie się na głosowaniu, musi go przejrzeć oraz zatwierdzić Rada Miejsca. Wszystkie oceny powinny zostać dokonane przed 19 stycznia, co daje Radzie Miejskiej mniej niż 60 wymaganych dni do zatwierdzenia. Oznacza to, iż możliwe, że urzędnicy nie zdążą przed upływem terminu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog, portal o marihuanie, konopi indyjskiej, cannabis.