Medyczna marihuana w leczeniu nudności

Nudności, stany zapalne i ból to trzy najważniejsze objawy, o których wiadomo, że ulegają złagodzeniu dzięki zastosowaniu marihuany. Medyczna marihuana była wczesnym odkryciem w leczeniu, ale jej niekorzystne skutki uboczne i rekreacyjne użytkowanie skutecznie ograniczyły ilość badań naukowych przeprowadzonych mających na celu sprawdzenie jej dokładnej skuteczności.
Co to jest medyczna marihuana?

Medyczna marihuana to termin używany do opisania zastosowania naturalnej rośliny marihuany i jej podstawowych ekstraktów do leczenia różnych chorób. Znana również jako marihuana – jest generalnie ograniczona, ze względu na przepisy rządowe.

Ograniczone badania naukowe w tej materii wykazały jednak, że medyczna marihuana leczy objawy nudności i wymiotów występujących podczas chemioterapii, zwiększa apetyt osób cierpiących na HIV / AIDS oraz zmniejsza stan zapalny i silne bóle mięśni.

Dlaczego marihuana pomaga w leczeniu nudności?
• Zawiera ona THC

Marihuana zawiera tetrahydrokannabinol (THC), związek chemiczny, który łagodzi mdłości i stymuluje apetyt. Dlatego THC pomaga powstrzymać poważne ataki nudności. Istnieje związek między układem endokannabinoidowym a obszarami mózgu, które reagują na nudności i wymioty.

Kannabinoidy, naturalnie istnieją w ciele człowieka, tłumią uczucie mdłości, a gdy są aktywowane przez kannabinoidy obecne w marihuanie, pomagają powstrzymać ciężkie doświadczenia pacjentów.

• Działa jako zamiennik leków przeciwwymiotnych

Leki przeciwwymiotne podaje się pacjentom chorym na raka w celu zmniejszenia nudności spowodowanych chemioterapią. Zwykle mają one postać pigułki. Jednak pacjenci z ciężkimi nudnościami mają trudności z przełykaniem i utrzymywaniem pigułek. W takim przypadku wdychanie leku wydaje się być bardziej skuteczne i może być korzystne dla pacjentów, u których pigułki przeciwwymiotne nie działają. Lekarze zwykle przepisują medyczną marihuanę, ponieważ powstrzymuje ona wymioty, a także potrzebę wymiotowania, która występuje u pacjentów poddawanych rygorystycznym formom leczenia.

• Marihuana posiada pozytywny wpływ na pacjentów z rakiem i HIV / AIDS

Jak wykazały badania, 90% pacjentów z rakiem, którzy przyjmowali marihuanę w celu zapobiegania nudnościom i wymiotom, chciało kontynuować leczenie. Marihuana okazała się być świetnym lekiem przeciwretrowirusowym na pacjentów z HIV/AIDS, co oznacza, że działała ona hamując wzrost wirusa.

Ważne jest jednak właściwe dawkowanie. Koniecznym jest, aby lekarz przepisał pacjentowi odpowiednią ilość marihuaną. Przyczyną tego jest fakt, że przedawkowanie może mieć całkowicie odwrotne efekty. Może powodować zespół hipernezy kannabinoidowej, który polega na nawracających nudnościach oraz wymiotach.

Skutki uboczne inhalowania marihuany obejmują również haj, senność, spanie wiele godzin – co czasem może okazywać się o wiele bardziej preferowane niż doświadczanie nudności.

W dłuższej perspektywie, stosowanie medycznej marihuany może mieć także wpływ na pamięć.

Cannabis okazuje się być jedynym lekiem, który zwiększa apetyt u pacjentów z rakiem oraz HIV/AIDS, dlatego też wielu lekarzy sugeruje, iż może być ona skutecznym zamiennikiem wielu tabletek. Obecnie prowadzone są dalsze badania w tym obszarze, a lekarze starają się uzyskać formułę, która posiadać będzie delikatniejsze skutki uboczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.