Stosowanie Medycznej Marihuany w Leczeniu Bólu Pleców

Ze względu na to, że ponad 540 milionów ludzi na całym świecie cierpi na bóle kręgosłupa, jest to główna przyczyna niepełnosprawności i obecnie znajduje się w pierwszej dziesiątce na liście Global Burden of Disease stworzonej przez Światową Organizację Zdrowia, WHO. Chociaż dostępna jest fizykoterapia oraz leczenie farmaceutyczna, wielu pacjentów wybiera marihuanę do leczenia bóli pleców i odczuwa z tego powodu ogromną ulgę.

Rodzaje i przyczyny bólu pleców

Ból dolnej części pleców jest najczęstszym rodzajem doświadczanego pleców, ale może również objawiać się jako ból pleców lub kręgosłupa. Ponadto, lekarze klasyfikują dwa rodzaje nasilenia tego stanu – ostre lub przewlekłe. Ostry ból pleców trwa krócej niż 6 tygodni, podczas gdy przewlekły ból pleców jest definiowany jako uporczywy ból trwający dłużej niż 3 miesiące. Podczas gdy niektórzy mogą odczuwać ulgę w bólu pleców w ciągu kilku tygodni od rozpoczęcia odpowiedniego leczenia, pacjenci z powodu tej choroby często przez całe życia doświadczają jej powikłań i cierpią na bardziej złożone urazy. W zależności od źródła bólu w niektórych przypadkach może być konieczna operacja.

Ból pleców może być spowodowany przez proste rzeczy, takie jak kichanie lub kaszel, do poważniejszych, takich jak rak rdzenia kręgowego ub przepuklina dysków. Najczęstsze przyczyny to:
• stres
• zła postawa
• zwyrodnienie dysku
• podnoszenie ciężkich przedmiotów
• pęknięcie, przepuklina dysków
• ucisk kręgów
• rwa kulszowa.

Bardzo poważne obrażenia pleców zwykle wynikają z nagłych urazów, takich jak wypadki samochodowe. W niektórych przypadkach ból pleców jest związany z wcześniej istniejącymi stanami, takimi jak zapalenie stawów lub toczeń. Choroby, które wpływają na stawy, mięśnie i kości, mogą powodować osłabienie lub obrzęk wzdłuż rdzenia kręgowego, powodując tym samym ból lub drętwienie.

Stosowanie medycznej marihuany w leczeniu bólu

Badania pokazują, że marihuana pomaga większości pacjentów cierpiących na bóle pleców. Różne związki zawarte w konopiach zapewniają różne korzyści terapeutyczne. Większość ludzi zdaje sobie sprawę z dwóch najczęściej określanych związków; CBD (kannabidiol) i THC (tetrahydrokannabinol), jednak medyczna marihuana o pełnym spektrum zawiera różnorodne substancje, które współpracują ze sobą, zapewniając bardziej kompleksową ulgę w bólu.

Trzy główne objawy bólu pleców, na które cierpią pacjenci, to stany zapalne, napięcie mięśni/ skurcz mięśni, ból. W postaci farmaceutycznej dostępne są środki przeciwzapalne i zwiotczające mięśnie; jednak ich skutki uboczne mogą być katastrofalne. Farmaceutyczne środki przeciwzapalne są znane z powodowania silnego bólu brzucha, wrzodów, bólów głowy i mogą powodować obrzęk rąk i nóg. Leki zwiotczające mięśnie również posiadają wiele skutków ubocznych, takich jak ból głowy, niewyraźne widzenie, senność i utrata apetytu. Ponadto poleganie na tych lekach, jeśli stosujemy je często, może prowadzić do uzależnienia.

Medyczna marihuana nie wpływa na pień mózgu i zawiera związki, które dotyczą pierwotnych objawów bólu pleców.

Związki cannabis, które zmniejszają stany zapalne: CBC, CBCA, CBD, CBDA, CBGA

Związki cannabis, które tłumią skurcze mięśni: ∆9-THC, ∆9-THCA, CBD

Związki cannabis, które łagodzą ból: CBD, CBGA, CBC, ∆8-THC, ∆9-THC

Podczas gdy środki zwiotczające mięśnie działają poprzez tłumienie ośrodkowego układu nerwowego, medyczna marihuana jest naturalnie wchłaniana przez system endokannabinoidowy (ECS). Receptory (ECS) znajdują się w całym ciele i pośredniczą w wielu układach – wśród nich znajduje się sposób odczuwania bólu.

Oprócz kompleksowych korzyści leczniczych marihuany w leczeniu bólu pleców, istnieje jeszcze jedna podstawowa zaleta leczniczego leczenia marihuaną: nie są znane przypadki przedawkowania marihuany. W poważnych warunkach, które wymagają operacji, aby uwolnić nerw od ucisku lub usunąć nadmiar tkanki lub płynów z pękniętych dysków – medyczna marihuana może również pomóc w pooperacyjnej regeneracji (zamiast środków przeciwbólowych). Ponownie, marihuana nie wpływa na pień mózgu, co eliminuje ryzyko przedawkowania/ uzależnienia u pacjentów którzy wybrali medyczną marihuanę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.