Cannabis wpływa na poprawę wzroku

• Cannabis obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe u osób z jaskrą.

Jaskra jest chorobą zwyrodnieniową, która uszkadza nerw wzrokowy oka. Konsekwencją jaskry jest wyższe niż normalnie ciśnienie wewnątrzgałkowe (IOP). Badania poparte przez National Eye Institute pokazują, że tetrahydrokannabinol (THC), główny psychoaktywny kannabinoid znajdujący się w cannabis może obniżać IOP przez trzy do czterech godzin, przynosząc tymczasową ulgę.

Ale to nie wszystko, w ostatniej dekadzie naukowcy odkryli obecność receptorów THC w tkance oka. Ponadto, dowody wskazują, że kannabinoidy są w stanie ratować komórki nerwu wzrokowego poprzez mechanizm neuroprotekcyjny.

• Cannabis spowalnia utratę wzroku.

Badanie opublikowane w Experimental Eye Research sugeruje, że kannabinoidy mogą spowalniać wystąpienie ślepoty. Naukowcy z University of Alicante w Hiszpanii przeprowadzili testy z użyciem syntetycznej postaci THC, która okazała się zapobiegać dalszej utracie wzroku u szczurów z RP, genetyczną zwyrodnieniową chorobą oczu.

• Cannabis zwiększa umiejętność nocnego widzenia.

Naukowcy po usłyszeniu, że jeden z marokańskich rybaków mógł lepiej widzieć w ciemności po wypaleniu sporej ilości marihuany, postanowili przebadać sprawę dalej. Badania opublikowane w Journal of Ethnopharmacology wykazały stałą poprawę w widzeniu w nocy, sugerując mocno, że cannabis i w tym przypadku nie zawodzi.

• Cannabis wpływa na proces wizji w mózgu.

W ubiegłym roku naukowcy z University of Waterloo, Ontario, ogłosili, że dzieci narażone na działanie cannabis podczas przebywania w łonie matki, mają znacznie lepszy wzrok.
Jednak pomimo korzystnych efektów wizualnych, lekarze są zgodni co do tego, że ekspozycja niemowlęcia na marihuanę może negatywnie wpływać na jego rozwój w inny sposób. W każdym razie to kontrowersyjne badanie wykazuje, że istnieje pozytywny związek między procesem wizji odbywającym się w mózgu i konsumpcją cannabis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.