Olej z Konopi Zapobiega Wypadaniu Włosów

Pomimo tego, że w ciągu ostatnich kilkuset lat zrobiliśmy dziesiątki postępów w medycynie i możemy rozwiązać tak wiele naszych problemów zdrowotnych i wyleczyć wiele chorób, które kiedyś oznaczały nieuniknioną śmierć dla ludzi, wciąż nie mamy sposobu na wypadanie włosów.

I to nie z powodu braku prób. Istnieje wiele sposobów, które dają nam złudzenie, że nasze włosy nie wypadają i, jak omówimy poniżej, istnieją oczywiście metody spowolnienia tego procesu, a inne wydają się całkowicie go powstrzymywać w wybranych przypadkach, ale okazuje się, że obecnie nie ma na to dobrego lekarstwa.

Jeśli zaczniesz tracić włosy, najprawdopodobniej będziesz musiał zaakceptować ten fakt, jak wiele innych osób. Ponieważ prawda jest taka, że ​​tak naprawdę nie jest to coś, co zbytnio utrudnia ci życie.

Jest to prawdopodobnie cios obniżający naszą samoocenę. Dla mężczyzn, z których większość prawdopodobnie łysieje w pewnym momencie swojego życia, wypadanie włosów jest uważane za oznakę starzenia się, mimo że może się to zdarzyć w każdym wieku.

Niektórzy mężczyźni łysieją już po dwudziestce, ale istnieją także nieszczęśnicy, którzy tracą swoje włosy jeszcze wcześniej – jako nastolatki. Jest to niezwykle rzadkie, ale istnieją udokumentowane przypadki potwierdzające to zjawisko.

Istnieje również powszechne błędne przekonanie, że wypadanie włosów dotyka tylko mężczyzn, a niestety wcale tak nie jest. Dotyczy to również kobiet. Nie jest to tak powszechne, ale istnieje wiele powodów, dla których może się to zdarzyć.

I prawdopodobnie będzie to miało znacznie większy wpływ na samoocenę kobiety, ponieważ zakłada się, że kobiety powinny mieć długie włosy. Jest to znacznie bardziej uderzająca i zauważalna oznaka starzenia, mimo że może się to zdarzyć w dowolnym momencie Twojego życia.

Chociaż nie ma pewnego lekarstwa, istnieją terapie, które przyniosły oczekiwane efekty u niektórych osób. Jednego możesz być absolutnie pewien – zadbanie o zdrowie twoich włosów ci nie zaszkodzi.

Tutaj pojawia się olej z konopi i jego rosnący potencjał leczenia wypadania włosów, który okazał się obiecujący w ciągu ostatnich kilku lat. Dla tych, którzy go nie znają:

Co to jest olej konopny

Olej konopny, znany również jako CBD, jest związkiem wytwarzanym przez konopie indyjskie i jest obecnie stosowany jako lek na wiele różnych problemów zdrowotnych, zarówno fizycznych, jak i psychicznych.

Ogólnie reputacja marihuany bardzo się zmieniła w ciągu ostatniej dekady. Chociaż w wielu miejscach nadal jest ona technicznie nielegalna, fakt, że nie jest niebezpieczna i posiada wiele zalet wykraczających poza samą wartość rekreacyjną, staje się dla nas coraz wyraźniejszy.

Obecnie jest dość skutecznie stosowana jako lek na stany lękowe, depresję oraz bezsenność, a nawet wykazała zmniejszać skutki epilepsji. I chociaż ci, którzy twierdzą, że może wyleczyć raka, mogą nie mieć do końca racji, marihuana w niektórych przypadkach może złagodzić objawy choroby.

Najlepszym sposobem, jeśli chodzi o wypadanie włosów, jest wcieranie go w skórę głowy, ale możesz też codziennie spożywać kilka łyżeczek oleju doustnie. Olej posiada pewne specyficzne efekty, które mogą być bardzo korzystne dla zdrowia twoich włosów, przyjrzyjmy się im:

• Krążenie

Coś, co przydarza się wielu osobom w procesie starzenia to fakt, że ich organizm zaczyna wytwarzać mniej określonego białka zwanego czynnikiem wzrostu śródbłonka naczyniowego (VEGF), które jest ważne w rozwoju naczyń krwionośnych.

Im mniej VEGF, tym gorsze jest krążenie, co jest oczywiście częstym problemem u osób starszych. A mieszki włosowe potrzebują stałego przepływu krwi, aby przetrwać. Im lepsze krążenie, tym większa szansa na utrzymanie włosów.

Olej konopny jest szczególnie dobry dla przepływu krwi w mózgu, co oznacza, że ​​krążenie w skórze głowy i wokół niej ulegnie poprawie. Jeśli więc doświadczasz wczesnego wypadania włosów, powinno to spowolnić ten proces.

• Zmniejszanie stanów zapalnych

Stany zapalne są prawdziwą plagą dla twojego zdrowia. Jest to zwykle reakcja twojego organizmu na sytuacje, w których biorą udział takie rzeczy jak urazy i infekcje, ale naraża dotknięty obszar na niezliczoną liczbę różnych problemów zdrowotnych.

Te stany zapalne mogą prowadzić do wystąpienia astmy, zapalenia stawów, a nawet wielu różnych postaci raka. Fakt, że jest to również szkodliwe dla twoich włosów, jest prawdopodobnie najmniejszym z twoich zmartwień, szczerze mówiąc, ale z pewnością jest to jeden z efektów, jakie posiadają.

Zapalenie skóry głowy jest dość powszechne, jest to bardzo odsłonięty obszar, w którym skóra jest dość cienka, co sprawia, że ​​prawdopodobnie będziesz narażony na podrażnienia, które mogą prowadzić do stanu zapalnego i mniejszej ilości zdrowych mieszków włosowych.

Wcieranie oleju konopnego w skórę głowy może pomóc w wyjaśnieniu tego stanu zapalnego i uspokojeniu skóry głowy, umożliwiając rozwój mieszków włosowych.

• Łagodzenie stresu

Omówiliśmy to trochę powyżej i jest to najczęściej wymieniana zaleta oleju konopnego i naprawdę jeden z głównych punktów kupowania marihuany. Marihuana świetnie uspokaja i pozwala na zmniejszenie produkcji kortyzolu.

Kortyzol jest powszechnie znany jako hormon stresu i jest silnie powiązany z bardzo wieloma problemami zdrowotnymi, a jednym z nich jest wypadanie włosów. Nie jest tajemnicą, że stres jest głównym powodem wypadania włosów u niektórych osób.

Olej z konopi pomoże Ci się zrelaksować, więc nie powinien to być jeden z czynników przyczyniających się do wypadania włosów.

• Inne metody

Mówiliśmy to już kilka razy, i powiemy to jeszcze raz, ponieważ jest to ważna kwestia, o której musisz pamiętać. Tak naprawdę nie ma lekarstwa na wypadanie włosów, ale olej z konopi pomoże stworzyć twojemu organizmowi optymalne warunki, aby pomóc my w utrzymaniu jak największej ilości włosów.

Możesz też spróbować wielu innych rzeczy. Jedną z metod byłoby wypróbowanie mikroigłowania. Jest to proces, w którym za pomocą urządzenia zwanego dermarollerem tworzysz drobne rany na skórze głowy, które stymulują produkcję kolagenu.

Wiadomo również, że masaże skóry głowy pobudzają przepływ krwi w skórze głowy, co, jak wspomnieliśmy, powinno zwiększyć produkcję włosów.

I chociaż pomysł przeszczepu włosów był wcześniej raczej wątpliwy, na przestrzeni kilku ostatnich lat dokonano w nim pewnych postępów, które sprawiają, że jest on bardziej niezawodny i mniej inwazyjny, jeśli chcesz wypróbować tę drogę.

Podsumowanie

Podsumowując, wypadanie włosów to naturalna część życia i coś, przez co większość z nas na pewnym poziomie przechodzi, ale jeśli jest to coś, co powoduje utratę pewności siebie, możesz spróbować temu zapobiec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.