Kannabinoidy Mogą Być Najlepszym Lekiem dla Pacjentów PTSD

Badanie: Kannabinoidy mogą być najlepszym lekiem dla osób z PTSD.

Naukowcy odkryli, że osoby z PTSD mają więcej receptorów CB1 w mózgu niż osoby nie cierpiące na tę osobę. Nowe badanie przeprowadzone przez naukowców z New York University School of Medicine i finansowane przez National Institute of Health wykazało, że istnieje związek między liczbą receptorów kannabinoidowych w mózgu a skutkami zespołu stresu pourazowego (PTSD).

Badanie, które zostało opublikowane online w Molecular Psychiatry i zostanie zaprezentowane na dorocznym spotkaniu Society of Biological Psychiatry, jest pierwszym, w którym obrazowanie mózgu wykazało, że osoby cierpiące na PTSD mają niższe stężenia anandamidu niż przeciętna osoba – anandamid jest endokannabinoidem, który wiąże się z receptorami CB1.

Naukowcy przebadali 60 osób z trzech różnych grup: tych, u których zdiagnozowano PTSD, tych, którzy przeszli traumę, ale nie mieli PTSD, oraz tych, u których żadna z nich nie wystąpiła.

Naukowcy następnie podali w grupie radioaktywny, choć pozornie „bezpieczny” znacznik, który oświetlał receptory CB1 uczestników po wystawieniu na skan PET. Badanie wykazało, że osoby cierpiące na PTSD, zwłaszcza wśród kobiet, miały więcej receptorów CB1 w częściach mózgu związanych ze strachem i lękiem niż osoby bez PTSD. Stwierdzono również, że osoby z PTSD mają niższe poziomy anandamidu, co prowadzi do zwiększonej liczby receptorów CB1.

Wskazuje to na to, że używanie konopi indyjskich lub leków bogatych w kannabinoidy może pomóc złagodzić niektóre problemy związane z PTSD, wprowadzając równowagę w receptorach CB1 w ich mózgu, co może znacznie zmniejszyć stres, lęk i strach, na które cierpi wiele osób.

„Nie ma ani jednego leku farmakologicznego opracowanego specjalnie dla pacjentów PTSD”, stwierdził naukowiec lexander Neumeister, główny autor badania.

„Jest to ogromny problem. Wśród klinicystów panuje zgoda co do tego, że istniejące terapie farmaceutyczne, takie jak proste leki przeciwdepresyjne, nie działają”.

Naukowiec zauważa także, że anegdotycznie osoby cierpiące na PTSD zwykle znajdują większą ulgę w spożywaniu marihuany niż zażywaniu leków przeciwdepresyjnych.

Te odkrycia nie tylko pomogą lekarzom dokładnie zdiagnozować PTSD w przyszłości, ale mogą ostatecznie doprowadzić do odkrycia nienarkotycznego i co najważniejsze – skutecznego leku na ten stan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.