Konopia indyjska może leczyć chorobę Lou Gehriga

medyczna-marihuana-marihuana-roslina-thc-konopia

Nowe badania pokazują, że leczenie oparte na marihuanie może opóźniać postęp śmiertelnego stanu chorobowego znanego jako choroba Lou Gehriga, lub stwardnienie zanikowe boczne (ALS).

Badania prowadzone przez grupę naukowców z Uniwersytetu Complutense w Madrycie, Hiszpanii, stwierdzają, że ich odkrycia „popierają, że Sativex (lub różne podobne inne kombinacje jak Sativex) mogą służyć jako nowa modyfikacja terapii w przypadku ALS.”

Wiele wcześniejszych badań pokazuje także potencjał kannabinoidów, w tym CBD i THC, w spowalnianiu stanu. Naukowcy dodają, że dalsze eksperymenty powinny być przeprowadzone w celu oceny skuteczności wyższych dawek.

Około 30.000 Amerykanów cierpi obecnie na chorobę Lou Gehriga. Zaburzenie dotyka neurony motoryczne w mózgu i rdzeniu kręgowym. Wraz z postępem, pacjenci tracą kontrolę nad dobrowolnymi ruchami mięśni, co prowadzi ostatecznie do paraliżu i śmierci.

Nie jest znane żadne lekarstwo na chorobę ALS. Jedynym sposobem leczenia zatwierdzonym przez FDA, jest Riluzol, który wykazał wydłużenie życia pacjenta o kilka miesięcy.

Z drugiej strony, Sativex został zatwierdzony w 24 krajach pod względem leczenia stwardnienia rozsianego, które łączy wiele podobieństw z ALS.

Podobnie, badania wykazały, że kannabinoidy mają przeciwzapalne i neuroprotekcyjne właściwości, które wielu naukowców uważa, za działające w celu spowalniania różnych zaburzeń neurodegeneracyjnych.

Do tej pory sześć stanów w USA sprawiło, że medyczna marihuana jest dostępna dla pacjentów z chorobą Lou Gehriga, a w tym Maine, Arizona, Michigan, New Jersey, Nowy Meksyk, a ostatnio również Floryda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.