Konopia indyjska może leczyć chorobę Lou Gehriga

Konopia indyjska może leczyć chorobę Lou Gehriga, HolenderskiSkun, Holenderski Skun

Nowe badania pokazują, że leczenie oparte na marihuanie może opóźniać postęp śmiertelnego stanu chorobowego znanego jako choroba Lou Gehriga, lub stwardnienie zanikowe boczne (ALS).

Badania prowadzone przez grupę naukowców z Uniwersytetu Complutense w Madrycie, Hiszpanii, stwierdzają, że ich odkrycia „popierają, że Sativex (lub różne podobne inne kombinacje jak Sativex) mogą służyć jako nowa modyfikacja terapii w przypadku ALS.”

Wiele wcześniejszych badań pokazuje także potencjał kannabinoidów, w tym CBD i THC, w spowalnianiu stanu. Naukowcy dodają, że dalsze eksperymenty powinny być przeprowadzone w celu oceny skuteczności wyższych dawek.

Około 30.000 Amerykanów cierpi obecnie na chorobę Lou Gehriga. Zaburzenie dotyka neurony motoryczne w mózgu i rdzeniu kręgowym. Wraz z postępem, pacjenci tracą kontrolę nad dobrowolnymi ruchami mięśni, co prowadzi ostatecznie do paraliżu i śmierci.

Nie jest znane żadne lekarstwo na chorobę ALS. Jedynym sposobem leczenia zatwierdzonym przez FDA, jest Riluzol, który wykazał wydłużenie życia pacjenta o kilka miesięcy.

Z drugiej strony, Sativex został zatwierdzony w 24 krajach pod względem leczenia stwardnienia rozsianego, które łączy wiele podobieństw z ALS.

Podobnie, badania wykazały, że kannabinoidy mają przeciwzapalne i neuroprotekcyjne właściwości, które wielu naukowców uważa, za działające w celu spowalniania różnych zaburzeń neurodegeneracyjnych.

Do tej pory sześć stanów w USA sprawiło, że medyczna marihuana jest dostępna dla pacjentów z chorobą Lou Gehriga, a w tym Maine, Arizona, Michigan, New Jersey, Nowy Meksyk, a ostatnio również Floryda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog, portal o marihuanie, konopi indyjskiej, cannabis.