Brazylijski sędzia uważa, że zakaz związany ze stosowaniem marihuany nie jest zgodny z konstytucją

policja-kara-sad-medyczna-rekreacyjna-marihuana-na-calym-swiecie-legalna-czy-nielegalna

Sędzia federalny uznał, iż zakaz dotyczący marihuany nie jest zgodny z konstytucją, co jak niektórzy twierdzą może utorować drogę do nowych reform.

W sprawie dotyczącej małego dilera marihuany, sędzia Ernesto Frederico Cardoso Maciel orzekł, że przepisy dotyczące marihuany nie są zgodne z konstytucją, ponieważ naruszają zasady równości, donoszą brazylijskie media.

Sędzia w swoim wyroku twierdzi, że zakaz marihuany był „wynikiem zacofanej kultury i błędnej polityki.”

Sędzia zauważył również powszechną akceptację dla innych narkotyków rekreacyjnych, takich jak tytoń i alkohol.

„Wydaje się niespójne, że inne substancje odurzające, takie jak tytoń i alkohol są nie tylko dozwolone, ale także sprzedawane, generując miliony zysku dla właścicieli firm.”

Choć Ministerstwo Zdrowia wymienia THC jako zakazaną substancję, Maciel ustalił, że Ministerstwo powinno przedstawić wymagane uzasadnienie, którego do tej pory nie ma.

Sprawa wywołała poruszenie wśród społeczności skupionej wokół prawa i została umieszczona w apelacji przez Federal Court of Justice.

Sprawa zakończyła się uniewinnieniem oskarżonego, który został przyłapany z 46 gramami zapakowanej marihuany, przygotowanej do sprzedaży.

Według danych zebranych z 2009 roku, handlarze narkotyków stanowią drugą co do wielkości grupę więźniów w Brazylii, zaraz po skazanych za rozbój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.