Konsumenci Marihuany Ćwiczą Więcej

Konsumenci marihuany ćwiczą więcej niż osoby niebędące konsumentami.

Amerykanie w wieku 60 lat i starsi, którzy spożywali marihuanę ćwiczą częściej oraz wykazują niższy wskaźnik masy ciała niż ci, którzy nie palą marihuany.

Ogromna liczba entuzjastów konopi indyjskich w każdym wieku odkrywa zalety ćwiczeń na haju – często z przyjemnymi rezultatami.

Podczas gdy dziesięciolecia propagandy oraz sporo badań promują teorię zespołu amotywacyjnego związaną z konopiami, rosnąca liczba dowodów empirycznych przeczy koncepcji, że marihuana osłabia ludzkie ciało i wpływa negatywnie na zdolności psychomotoryczne.

Nowe badanie – obejmujące Amerykanów w wieku 60 lat i starszych – wykazało, że konsumenci konopi uprawiają więcej sportu niż osoby niebędące konsumentami. Odkrycia zostały opublikowane w wydaniu American Journal of Health Behavior. Dane sugerują, że Amerykanie palący trawkę w wieku 60 lat i więcej często ćwiczą i posiadają niższy wskaźnik masy ciała niż starsi Amerykanie, którzy nie spożywają marihuany. Zespół naukowców doszedł do wniosku, że marihuana nie wpłynęła negatywnie na rutynowe ćwiczenia oraz aktywność fizyczną Amerykanów należących do tej grupy wiekowej.

Badanie zostało przeprowadzone przez zespół z Wydziału Neuronauki i Psychologii Uniwersytetu Kolorado w Boulder. „Chociaż badania sugerują, że marihuana może upośledzać sprawność psychomotoryczną i czynność płuc, konopie indyjskie mogą w rzeczywistości poprawiać wyniki w niektórych dziedzinach sportu” – napisali naukowcy. „Należy zauważyć, że nieliczne badania bezpośrednio testujące to powiązanie nie mają zewnętrznej ważności, ponieważ wykorzystywały formy konopi, które nie są szeroko dostępne w nowoczesnych aptekach medycznych i rekreacyjnych”.

Naukowcy zauważyli, że wcześniejsze badania na ten temat dotyczyły konopi o niższej jakości – marihuany, której obecnie prawie nie można znaleźć na rynku, a legalna marihuana z najwyższej półki jest łatwo dostępna w aptekach w dziesiątkach stanów.

Korzystając z 7-dniowej skali aktywności fizycznej Stanforda (PAR), zespół był w stanie dokładnie zmierzyć częstotliwość ćwiczeń wśród uczestników. Korzyści PAR obejmują to, że naukowcy byli w stanie odróżnić aktywność fizyczną związaną z pracą i niezwiązaną z pracą, a także zmierzyć poziomy intensywności ćwiczeń i inne czynniki.

Wszyscy uczestnicy byli w wieku 60 lat lub więcej i ich tryb życia zdefiniowano jako siedzący, i zgłaszali wykonywanie mniej niż 80 minut „umiarkowanej aktywności fizycznej” tygodniowo. Uczestników monitorowano pod kątem wskaźnika masy ciała, aktywności sercowo-naczyniowej i częstotliwości ćwiczeń na początku badania, następnie po ośmiu tygodniach, a następnie po 16 tygodniach. Po ośmiu tygodniach 164 uczestników ukończyło badanie, a 153 uczestników dotarło do 16 tygodnia badania.

„Wyniki tej analizy wskazują, że w porównaniu ze starszymi dorosłymi nieużywającymi konopi indyjskich, starsi dorośli stosujący marihuanę mieli niższy [wskaźnik masy ciała] na początku badania z interwencją wysiłkową, angażowali się w więcej tygodniowych dni ćwiczeń w trakcie interwencji i angażowali się w więcej aktywności fizycznych,” napisał zespół.

Dlaczego marihuana sprawia, że dane osoby są bardziej aktywne fizyczne?

Przyglądając się marihuanie oraz ćwiczeniom fizycznym,
musisz wziąć pod uwagę cały obraz: konopie mają moc, na przykład, wywoływać pozytywny humor podczas spacerów, joggingu i biegania, przez co ćwiczenia wydają się mniej wymagające. Bezpieczne stosowanie marihuany może zaszczepić radość w ćwiczeniach, dzięki czemu ludzie będą bardziej aktywni. Istnieje wiele innych czynników psychicznych, które bezpośrednio wpływają na naszą chęć do ćwiczeń.

Podobne badanie opublikowane w 2019 roku, przeprowadzone również przez zespół naukowców z University of Colorado w Boulder, wykazało, że ludzie, którzy łączą marihuanę z ćwiczeniami, ćwiczą częściej. W badaniu obserwowano sześćset osób w wieku 21 lat i starszych mieszkających w Kalifornii, Kolorado, Nevadzie, Oregonie i Waszyngtonie. Większość badań dotyczących konopi indyjskich opiera się na raportach wydawanych samodzielnie przez użytkowników.

Zespół ten odkrył, że 81,7 procent uczestników stwierdziło, że spożywa konopie indyjskie przed lub po ćwiczeniach, a kolejne 67,2 procent uczestników stwierdziło, że spożywają konopie przed i po ćwiczeniach.

Co najważniejsze, uczestnicy, którzy spożywają konopie indyjskie, zgłaszali, że co tydzień ćwiczą o 43 minuty więcej niż osoby, które nie stosowały marihuany – jest to dość znaczna różnica.

Większość ludzi zdaje sobie sprawę z „haju biegacza” lub naturalnego uwalniania anandamidu, który wiąże się z receptorami kannabinoidowymi w mózgu. To wyjaśniałoby, dlaczego niektórzy biegacze zgłaszają uczucie bycia naćpanym po długim biegu, a także dlaczego sportowcy często są zainteresowani konopiami indyjskimi. Łącząc marihuanę z ćwiczeniami, można by przypuszczać, że wzmacnia ona działanie anandamidu.

Odkrycia są szczególnie istotne, biorąc pod uwagę nacisk na promowanie aktywnego stylu życia w XXI wieku. Być może najlepszym wnioskiem jest sposób, w jaki badanie zaprzecza koncepcji, że palacze są leniwi i nieaktywni – przekonanie, które niestety utrzymuje się aż do dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.