Cukier gra ważną rolę w uprawie marihuany

Czy wiedziałeś, że aby zwiększyć liczbę pąków, którą wyprodukują twoje rośliny marihuany ważne jest, aby miały one wystarczającą ilość cukru?

Uprawa marihuany to nie spacer po parku. Jednak cały proces to naprawdę świetna sprawa. Musisz co prawdę wiedzieć wiele rzeczy, aby zoptymalizować uprawę i zachować zdrowie i wydajność roślin. Jedną z informacji, które należy wziąć pod uwagę jest poziom cukru, który jest w roślinach.

Może to wydawać się naprawdę dziwną zmienną, ale to w rzeczywistości jest jeden z najważniejszych czynników, który wpływa na wzrost roślin i który ostatecznie dyktuje ilość twoich zbiorów. Jeśli rośliny posiadają odpowiednie ilości cukru i rozprowadzają go po całym organizmie wokół całej jej struktury, można naprawdę spodziewać się sporej ilości pąków.

Z tego powodu hodowcy muszą wiedzieć, w jaki sposób cukier jest dystrybuowany w roślinach, a także w jaki sposób można go zwiększyć.

• Brak cukru, brak marihuany.

Wszyscy słyszeliśmy o fotosyntezie. Fotosynteza jest naturalnym procesem przeprowadzanym przez wszystkie rośliny, w którym światło słoneczne zamienia się w… cukier.

Istnieje wiele sposobów na usprawnienie tego procesu i zachęcenie roślin do większej produkcji cukru. Ale nie chodzi tylko o dodawanie kolejnych suplementów; cukry muszą dotrzeć do właściwych miejsc w całych roślinach, a niektóre obszary wymagają go więcej niż inne.

Uważa się, że to właśnie pąki są częściami rośliny, które potrzebują i otrzymują najwięcej cukru, ale oprócz nich również młode liście potrzebują go sporo, ponieważ są one wciąż w procesie rozwoju. Starsze i dojrzałe liście potrzebują go najmniej. Niewchłonięty cukier oczywiście nie idzie na marne – zostaje on przeniesiony na młodsze liście.

Może to brzmieć jak prosty proces, jednak jest on trochę skomplikowany. Dużo się przy nim dzieje, ponieważ każda część rośliny pobiera cukier.

Możemy przekalkulować jak efektywnie światło słoneczne przetwarzane jest na cukier poprzez pomiar węglowodanów (cukrów prostych) zawartych w soku z liści cannabis. Proces ten może wydawać się skomplikowany jednak dzięki tym informacjom osoby uprawiające marihuanę zdobywają bezcenne umiejętności co z kolei przekłada się na wydajność.

A czy ty wiedziałeś o tym, że cukier jest niesamowicie potrzebny w uprawie marihuany? Koniecznie daj nam znać w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.