Popularność Używania Marihuany Wśród Seniorów Rośnie

Ostatnie statystyki potwierdzają wcześniejsze badania dotyczące seniorów i konsumpcji konopi. Popularność używania konopi indyjskich wśród seniorów rośnie.

Rośnie popularność używania konopi indyjskich przez seniorów, a obecnie istnieją także statystyki potwierdzające to w 2020 roku. Nowe badanie, opublikowane w Annals of Internal Medicine ujawnia, że ​​używanie konopi indyjskich wśród seniorów, szczególnie tych powyżej 65 roku życia, jest wyższe niż kiedykolwiek wcześniej.

Badanie zostało przeprowadzone przez University of Massachusetts Medical School i przyjrzało się trendom w używaniu konopi indyjskich oraz danymi z całego kraju. W sumie przebadano ponad 171,000 seniorów. Odkrycia, które zostały ujawnione, są spójne z innymi badaniami, które również ujawniają, że osoby starsze chcą mieć dostęp do konopi.

„Wiele stanów USA wdrożyło przepisy zezwalające na używanie konopi indyjskich, co skłania do badań nad wzorami, determinantami i skutkami zdrowotnymi ich używania, głównie wśród młodych dorosłych” – wyjaśnia badanie. „Używanie konopi indyjskich jest mniej rozpowszechnione wśród starszych osób dorosłych, a badań dotyczących ich stosowania w tej populacji jest niewiele. Uważamy, że powinno ich być o wiele więcej. Jednym z powodów jest to, że niektórzy starsi dorośli używają konopi indyjskich w leczeniu bólu, zaburzeń nastroju, stanów lękowych, bezsenności oraz innych dolegliwości”.

Ponadto, wcześniejsze badania wykazały, że używanie medycznej marihuany przez seniorów jest względnie bezpieczne i jest dobrym sposobem radzenia sobie z bólem i ogólnie poprawia ich jakość życia.

Wydaje się również, że w starszych społecznościach piętno związane z konopiami indyjskimi jest mniejsze niż było wcześniej. Pew Research zauważa, że ​​prawie dwie trzecie pokolenia „Boomer”, urodzonych w latach 1946–1964, uważa, że ​​marihuana powinna być legalna dla dorosłych. Ta liczba znacznie wzrosła w porównaniu z poprzednimi latami.

„Od 2016 do 2018 roku używanie konopi indyjskich wzrosło w przypadku mężczyzn we wszystkich grupach wiekowych i wśród większości kobiet.
W przypadku osób w wieku od 65 do 69 lat zażywanie konopi indyjskich wzrosło z 4,3% do 8,2% u mężczyzn i z 2,1% do 3,8% u kobiet” – wyjaśnia badanie.

Zastępca dyrektora NORML, Paul Armentano, powiedział na temat badania: „Te wyniki nie są niczym zaskakującym. Wielu seniorów prawdopodobnie eksperymentowało z konopiami indyjskimi w młodości i obecnie powraca do nich jako potencjalna terapia łagodząca wiele objawów zdrowotnych, które pojawiają się w starszym wieku, w tym chroniczny ból. Wielu seniorów doskonale zdaje sobie sprawę z listy poważnych, niepożądanych skutków ubocznych związanych z dostępnymi na receptę lekami, takimi jak opioidy, i postrzegają medyczną marihuanę jako realną alternatywę.”

„Ta zmiana demograficzna ma ważne konsekwencje dla legalizacji marihuany. Nie tylko wzmacnia ogólne poparcie społeczne na rzecz reformy prawa dotyczącego marihuany, ale także pobudza poparcie wśród prawdopodobnie najbardziej wiarygodnych i najpotężniejszych bloków wyborczych – seniorów. Ze względu na to, że ich postawa w związku z marihuaną wciąż ewoluuje, możemy spodziewać się, że wielu polityków na szczeblu stanowym i federalnym również zmieni swoje poglądy”.

Oczywiste jest, że teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej dostęp seniorów do konopi indyjskich jest ważny, a liczby te wskazują również na potrzebę legalizacji marihuany na poziomie federalnym, która umożliwi wszystkim dostęp do tej cudownej rośliny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.