Jak Długo Trwa Uprawa Roślin Cannabis?

Istnieje wiele powodów, dla których warto wypróbować uprawianie swojej własnej marihuany. Niezależnie od tego, czy chcesz uprawiać zioło w celach leczniczych czy rekreacyjnych, pielęgnacja własnych roślin marihuany może mieć wiele zastosowań, a na dłuższą metę może być nawet bardziej przystępna cenowo niż kupowanie marihuany.

Jednak uprawa konopi nie jest dokładnie taka sama, jak dbanie o roślinę doniczkową. Jedna rzecz, której roślina doniczkowa z pewnością nie potrzebuje, to zręczna ręka prowadząca ją przez cykle wzrostu. Np. stokrotki zakwitną, jeśli dostaną trochę wody i słońca, a marihuana? Nie do końca. Aby uprawiać marihuanę, którą można spożywać zgodnie z jej przeznaczeniem, tak naprawdę potrzebuje czasu i uwagi.

Czas potrzebny do uprawy cannabis

Czas wzrostu roślin konopi jest bardzo zróżnicowany, ale średnio wynosi około trzech do pięciu miesięcy w przypadku upraw w pomieszczeniach. Istnieje jednak wiele czynników, które mogą dodawać lub odejmować od tego zakresu, w tym to, czy zdecydujesz się wyhodować marihuanę z klony lub sadzonki, docelowy plon (ilość produktu spożywczego) i metoda uprawy, czy to w pomieszczeniach, na zewnątrz, w szklarni, hydroponicznie itp., luźna oś czasu może wyglądać następująco:

• Kiełkowanie nasion: 1-7 dni
• Etap wegetacyjny, kiedy roślina rośnie tylko na łodygach i liściach: od trzech tygodni do ośmiu tygodni lub dłużej
• Faza kwitnienia, kiedy zaczynają pojawiać się pąki: od pięciu do szesnastu tygodni lub dłużej
• Zbiór, suszenie i konserwacja: od dwóch do czterech tygodni.

Ale najważniejszy wyznacznik czasu wzrostu uprawy roślin marihuany zależy od tego, czy uprawiasz odmianę sativa, indica, a może odmiany hybrydowe. Przyjrzyjmy się pewnym średnim czasom wzrostu dla każdego z tych typów.

Dla tych, którzy chcą szybciej uprawiać konopie lub uzyskać bardziej plonujące odmiany, odmiany indica powinny być ich wyborem. Dzięki krótszemu okresowi kwitnienia – około ośmiu do dwunastu tygodni – oraz ogólnie wyższemu plonowi końcowemu, hodowcy często preferują je, ponieważ można je uprawiać w częstszych cyklach w pomieszczeniach, podczas gdy hodowcy plenerowi mogą odczekać kilka cykli wzrostu, zanim pogoda się ochłodzi. Inną zaletą uprawy odmian indica jest to, że są one krótsze i bardziej krzaczaste niż odmiany sativa, dzięki czemu lepiej nadają się do uprawy w pomieszczeniach lub w przydomowym ogrodzie.

Odmiany sativa

Ta umysłowa i podnosząca na duchu odmiana, stanowi większe wyzwanie niż uprawa odmian indica. Oprócz dłuższego, trwającego od dziesięciu do dwunastu tygodni okresu kwitnienia, odmiany sativa zwykle dają mniejszy plon (chociaż z pewnością nie jest to prawdą w przypadku wszystkich odmian sativy).

Odmiany hybrydowe

Mieszanka genetyczna odmian indica i sativa, czas wzrostu hybrydowych odmian marihuany może się różnić w zależności od genetyki. Ale średnio hybrydy rosną szybciej w fazie wegetacji, jak sativa, ale mogą mieć krótszy okres kwitnienia, jak indica, około sześciu do dziesięciu tygodni. Ze względu na to, że hybrydy są prawdziwą mieszanką zarówno genów sativa jak i indica, hodowcy często wolą je uprawiać ze względu na ich wyższą wydajność, ogólnie krótszy czas wzrostu i atrakcyjność dla konsumentów.

Jeśli zdecydujesz się wyhodować własną marihuanę, zaplanuj około siedmiu miesięcy od momentu zasadzenia do momentu, w którym będziesz w stanie cieszyć się swoimi własnymi zapasami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.