Jak Długo Trwa Uprawa Roślin Cannabis?

Jak Długo Trwa Uprawa Roślin Cannabis?, HolenderskiSkun, Holenderski Skun

Istnieje wiele powodów, dla których warto wypróbować uprawianie swojej własnej marihuany. Niezależnie od tego, czy chcesz uprawiać zioło w celach leczniczych czy rekreacyjnych, pielęgnacja własnych roślin marihuany może mieć wiele zastosowań, a na dłuższą metę może być nawet bardziej przystępna cenowo niż kupowanie marihuany.

Jednak uprawa konopi nie jest dokładnie taka sama, jak dbanie o roślinę doniczkową. Jedna rzecz, której roślina doniczkowa z pewnością nie potrzebuje, to zręczna ręka prowadząca ją przez cykle wzrostu. Np. stokrotki zakwitną, jeśli dostaną trochę wody i słońca, a marihuana? Nie do końca. Aby uprawiać marihuanę, którą można spożywać zgodnie z jej przeznaczeniem, tak naprawdę potrzebuje czasu i uwagi.

Czas potrzebny do uprawy cannabis

Czas wzrostu roślin konopi jest bardzo zróżnicowany, ale średnio wynosi około trzech do pięciu miesięcy w przypadku upraw w pomieszczeniach. Istnieje jednak wiele czynników, które mogą dodawać lub odejmować od tego zakresu, w tym to, czy zdecydujesz się wyhodować marihuanę z klony lub sadzonki, docelowy plon (ilość produktu spożywczego) i metoda uprawy, czy to w pomieszczeniach, na zewnątrz, w szklarni, hydroponicznie itp., luźna oś czasu może wyglądać następująco:

• Kiełkowanie nasion: 1-7 dni
• Etap wegetacyjny, kiedy roślina rośnie tylko na łodygach i liściach: od trzech tygodni do ośmiu tygodni lub dłużej
• Faza kwitnienia, kiedy zaczynają pojawiać się pąki: od pięciu do szesnastu tygodni lub dłużej
• Zbiór, suszenie i konserwacja: od dwóch do czterech tygodni.

Ale najważniejszy wyznacznik czasu wzrostu uprawy roślin marihuany zależy od tego, czy uprawiasz odmianę sativa, indica, a może odmiany hybrydowe. Przyjrzyjmy się pewnym średnim czasom wzrostu dla każdego z tych typów.

Dla tych, którzy chcą szybciej uprawiać konopie lub uzyskać bardziej plonujące odmiany, odmiany indica powinny być ich wyborem. Dzięki krótszemu okresowi kwitnienia – około ośmiu do dwunastu tygodni – oraz ogólnie wyższemu plonowi końcowemu, hodowcy często preferują je, ponieważ można je uprawiać w częstszych cyklach w pomieszczeniach, podczas gdy hodowcy plenerowi mogą odczekać kilka cykli wzrostu, zanim pogoda się ochłodzi. Inną zaletą uprawy odmian indica jest to, że są one krótsze i bardziej krzaczaste niż odmiany sativa, dzięki czemu lepiej nadają się do uprawy w pomieszczeniach lub w przydomowym ogrodzie.

Jak Długo Trwa Uprawa Roślin Cannabis?, HolenderskiSkun, Holenderski Skun

Odmiany sativa

Ta umysłowa i podnosząca na duchu odmiana, stanowi większe wyzwanie niż uprawa odmian indica. Oprócz dłuższego, trwającego od dziesięciu do dwunastu tygodni okresu kwitnienia, odmiany sativa zwykle dają mniejszy plon (chociaż z pewnością nie jest to prawdą w przypadku wszystkich odmian sativy).

Odmiany hybrydowe

Mieszanka genetyczna odmian indica i sativa, czas wzrostu hybrydowych odmian marihuany może się różnić w zależności od genetyki. Ale średnio hybrydy rosną szybciej w fazie wegetacji, jak sativa, ale mogą mieć krótszy okres kwitnienia, jak indica, około sześciu do dziesięciu tygodni. Ze względu na to, że hybrydy są prawdziwą mieszanką zarówno genów sativa jak i indica, hodowcy często wolą je uprawiać ze względu na ich wyższą wydajność, ogólnie krótszy czas wzrostu i atrakcyjność dla konsumentów.

Jeśli zdecydujesz się wyhodować własną marihuanę, zaplanuj około siedmiu miesięcy od momentu zasadzenia do momentu, w którym będziesz w stanie cieszyć się swoimi własnymi zapasami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog, portal o marihuanie, konopi indyjskiej, cannabis.