Czy Kremy z Marihuaną Powodują Odurzenie?

Wiele osób, które dopiero zaczynają przygodę z konopiami indyjskimi – a nawet ci, którzy są z nią bardziej zaznajomieni – są często zdezorientowani co do treści związanych z konopiami indyjskimi i często zadają jedno konkretne pytanie: „Czy produkty cannabis stosowane zewnętrznie powodują haj?”

Chociaż może się to wydawać dość proste, odpowiedź w rzeczywistości nie jest taka prosta. Na szczęście, jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci zrozumieć tajniki marihuany oraz to, jak można je w pełni wykorzystać.

Czym są produkty cannabis do użytku zewnętrznego?

Produkty zastosowania miejscowego to preparaty „przeznaczone lub obejmujące miejscowe stosowanie i działanie (na ciało)”. W świecie marihuany, produkty zastosowania miejscowego to najczęściej balsamy, kremy, sole do kąpieli i olejki nasycone kannabinoidami.

Produkty zastosowania miejscowego są często mylone z transdermalnymi aplikacjami cannabis, które występują jako plastry, takie jak te stosowane do rzucania palenia, kontroli urodzeń lub dostarczania efektów przeciwbólowych. Jednak są one tylko „miejscowe” w tym sensie, że są nakładane na skórę, ale na tym kończą się podobieństwa.

Różnica między miejscowymi a transdermalnymi produktami cannabis

Zarówno produkty transdermalne, jak i produkty zastosowania miejscowego można podawać w infuzji CBD i THC – dwoma z kannabinoidów, które pomagają złagodzić ból i stany zapalne poprzez spowolnienie sygnałów bólowych z mózgu. Sposób, w jaki oddziałują one z endokannabinoidami organizmu, może być bardzo różny w zależności od preparatu.

Produkty miejscowe mają działać w miejscu aplikacji, co czyni je wspaniałymi produktami do stosowania na podrażnienia skóry, bóle mięśni i artretyzm. Po wchłonięciu produktów, cząsteczki konopi pozostają w komórkach tłuszczowych. Tak więc, gdy są one wchłaniane do organizmu, cząsteczki THC – te, które powodują haj – nie są wchłaniane do krwiobiegu i pozostają w miejscu, w którym zostały zastosowane.

Wniosek jest taki, że miejscowa marihuana nie jest zaprojektowana w sposób, który wywoła u ciebie haj.

Ale transdermalne produkty z konopi to inna historia. W przypadku przezskórnego plastra, lek w preparacie jest tak zaprojektowany, aby przenikał przez skórę lub błony śluzowe i przedostawał się do krwiobiegu z dala od miejsca aplikacji i całego ciała. Skutki, które mają uwalniać lek z czasem i w kontrolowanym tempie, zwykle pojawiają się po kilku godzinach, ale utrzymują się dłużej niż produkty zastosowania miejscowego. Zdarza się, że użytkownicy czują ulgę przez dwa dni lub dłużej.

Transdermalne produkty cannabis posiadają bardzo wysoką biodostępność, co oznacza, że ​​produkt ma bardzo aktywne działanie i będzie wysyłał stałą dawkę THC do krwiobiegu. Jednak produkty zastosowania miejscowego mogą utracić część aromatycznych terpenów i rzadszych kannabinoidów w procesie produkcyjnym. Kiedy usuwane są terpeny, niektóre z ich korzystnych właściwości są również usuwane. Osoby, które wybierają odmiany o określonych profilach terpenów, powinny być świadome podczas stosowania leków przezskórnych miejscowo, że ich efekt może być inny.

Wykazano, że produkty zastosowania miejscowego cannabis przynoszą bardzo skuteczną ulgę w typowych chorobach skóry, takich jak egzema, łuszczyca, trądzik, trądzik różowaty, a także mogą być pomocne w łagodzeniu bólu spowodowanego ukąszeniami owadów, zadrapaniami i ranami. Produkty zastosowania miejscowego są idealne do leczenia chorób skóry, ponieważ, jak wspomnieliśmy powyżej, kannabinoidy pozostają w skórze.

Preparaty miejscowe są również doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy wolą być dyskretni podczas używania konopi indyjskich, potrzebują ulgi jedynie w danym miejscu, muszą używać ich przez cały dzień i/lub nie mogą sobie pozwolić na odurzenie. Zazwyczaj początek działania leku jest odczuwalny w ciągu kilku minut i utrzymuje się przez jedną do dwóch godzin. Aby uzyskać najlepsze wyniki, może być konieczne częste ponowne stosowanie produktu miejscowego.

Plaster transdermalny z marihuaną to doskonała opcja dla osób, które mają problemy z połykaniem, chroniczny ból, skurcze mięśni i nudności. Ogólnie rzecz biorąc, produkty transdermalne nie są tak szeroko dostępne jak produkty zastosowania miejscowego, ale na rynku dostępnych jest kilka opcji oferujących różne proporcje THC i CBD.

Ważne jest, aby pamiętać, że transdermalny produkt z konopi indyjskich zawierający THC zapewnia odurzenie cannabis.

Wiele osób preferuje produkty transdermalne, ponieważ podobnie jak produkty miejscowe są one dyskretne i wygodne. Dodatkowo, stosując produkty transdermalne, można uniknąć niektórych skutków ubocznych, które towarzyszą wdychanym konopiom, takich jak suchość w ustach, suchość i zaczerwienienie oczu oraz podrażnienie oskrzeli. Jednak mogą one nie przynosić ulgi tak szybko, jak wdychana marihuana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.